2015 Yazının ikonik trendi: Yuvarlak güneş gözlükleri…

2015 Yazının ikonik trendi: Yuvarlak güneş gözlükleri

 

Güneş gözlüklerinde yepyeni bir trend olduğunu duymuş muydun? Yuvarlak gözlükler! Cool, gösterişli ve son derece tarz görünen bu güneş gözlükleri bu yazın en çok sevdiğimiz trendlerinden. 2015 Yazının ikonik trendi: Yuvarlak güneş gözlükleri...Hem plajlarda, hem de sokak stillerinde bu gözlüklerle sık sık karşılaşacağız. Renkli, desenli ve en çok kullanılanlardan aynalı gibi görünen yuvarlak güneş gözlüklerini, bu sezon başlayan hippi tarzının dirilişi olarak tanımlayabiliriz.

Efsanevi ve tarihi aksesuar

Yuvarlak gözlükler, aslında çok eskiden beri kullanılıyor. Belki biraz ilginç gelecek ama, ilk önceleri, gözlük yerine, yuvarlak büyüteçler kullanılırdı ve daha sonra bu orijinal şekil, bugünkü bildiğimiz gözlük biçimine uyarlandı. Zaman içinde de tabii ki birçok değişime uğradı.

Sadece bir aksesuar ama geçmişi çok güçlü2015 Yazının ikonik trendi: Yuvarlak güneş gözlükleri...

Bu gözlüklerin çok güçlü bir geçmişleri olduğu gibi, referansları da var. John Lennon, Janis Joplin, Gandhi gibi önemli kişiler tarafından kullanıldı ve bir sembol haline geldi. Bu sezon hem modada hem de güzellik dünyasında etkilerini artıran, 1960’lardaki ”hippi” hareketinin de sembollerden biri yuvarlak gözlüklerdi. Bu akım sinemaya da yansıdı ve önemli aktörlerden Jean Reno tarafından filmlerinde de kullanıldı. Ayrıca Harry Potter karakterini de unutmamak gerek!

Nasıl kullanmalı?2015 Yazının ikonik trendi: Yuvarlak güneş gözlükleri...

Şimdilerde, yuvarlak gözlükler renkli ve biraz daha büyük. Bohem hippi modasının gelmesiyle de çok popüler! Özgür ruhlu, cesur bir karakteri yansıttığı için, ünlüler arasında da çok moda. Eğer gösterişli bir yuvarlak gözlüğün varsa, öne çıkarabilmek için doğal tonlarda, nude bir makyaj yapabilirsin. Düz renkte bir modelse de (özellikle siyah camlıysa) kırmızı veya bordo tonlarda bir rujla harika bir görünüm oluşturabilirsin.

Ünlüler dünyasını da saran bu akım, modellerden, şarkıcılara tüm ünlü yıldızların favorilerinden. Seni de bu yaz yuvarlak gözlüklerinle görebilecek miyiz? Bu trende bir şans vermeye ne dersin?

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,551 saniyede oluşturuldu.