Yaz mucizeleri ile sağlıklı kal…

Enginar:

İçeriğindeki sllimarin maddesi sayesinde karaciğeri temizliyor. Hazımsızlığa iyi geliyor. Büyük bir enginar 9 g lif içeriyor. Kan yağları üzerinde olumlu etkileri bulunuyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bamya:

En önemli antioksidan olan glutatyon içeriyor. Lif içeriği açısından kurubaklagillerle yarışıyor. 1 kase pişmiş bamyada 4 g lif bulunuyor. Yaz mucizeleri ile sağlıklı kal...Sebze olmasına rağmen protein içeriği çok yüksek. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, A ve K vitamini ile folik asitten zengin.                                                                                                                                                                                                                                                                   Semizotu:

Yeşil yapraklı herhangi bir sebzeden daha fazla omega-3 içeriyor. içeriğinde ayrıca kalsiyum, magnezyum ve A vitamini bulunuyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kabak:

Yüksek su ve lif içeriği nedeniyle zayıflama diyetlerinin vazgeçilmezi.                                                                                                                                                                                                                         Domates:

Kansere karşı koruyucu likopen açısından çok zengin. Çok iyi bir C vitamini kaynağı. Göz sağlığı için önemli olan lutein içeriyor.                                                                                                                                                                                                                                     Kayısı:

Lif, A vitamini ve potasyumdan zengin. Ayrıca çeşitli faydalar sağlayan fitositerolleri içeriyor.                                                                                                                                                                                                                                    Kiraz:

Potasyum ve lif oranı yüksek. Kansere karşı etkili olan kuersetin ile bir başka koruyucu olan elajik asit içeriyor.                                                                                                                                                                                                                                 Üzüm:
Potasyum, magnezyum, C, A ve K vitamini içeriyor. Kabuğunda kırmızı şarap içerisinde bulunan ve kalp sağlığı için çok önemli olan resveratrol maddesi bulunuyor. Glisemik indeksi yüksek olduğu için porsiyonları az tutmak gerekiyor. Çekirdekleri ile yenildiğinden antioksidan bombasına dönüşüyor.                                                                                                                                                                               Şeftali:

Düşük kalorili bir meyve. Sağlık için faydalı antikanserojen ve antimikrobik öğeler içeriyor.                                                                                                                                                                                                                                      Ananas:

Hazımsızlığın giderilmesinde, yaraların kapanmasında, iltihaplanmaların azaltılmasında yardımcı olan bromealin isimli maddeyi içeriyor. 1 kase ananasta, kan şekerini düzenleyen deri, kemik ve kıkırdak oluşumunu sağlayan manganezden yeterli miktarda bulunuyor.                                                                                                                                                                                                                             Çilek:

Kalsiyum, magnezyum ve potasyum ve bol miktarda C vitamini içeriyor. İçerisinde tümör gelişimini engelleyen elajik asit mevcut.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 134 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,727 saniyede oluşturuldu.