Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası…

Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası…

Düzenli seksin sağlık açısından da birçok önemli faydaları olduğunu biliyor musunuz? Psikoterapist Cem Keçe, düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydasını açıkladı… Rahatlamış ve gevşemiş Düzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatı olarak tanımladığım ve insan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan seksin sağlık açısından da önemli faydaları olduğunu biliyor musunuz? Düzenli bir seks yaşamının sağlığa olumlu etkileri ve katkıları size şaşırtıcı gelebilir ama unutmayın; tıpkı güneş girmeyen eve doktor girdiği gibi, seks girmeyen eve de cinsel terapist girebilir.

İŞTE DÜZENLİ SEKSİN ŞAŞIRTICI 15 FAYDASI:

1. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Düzenli seks, immünoglobin A başta olmak üzere, vücudunuzun mikrop, virüs ve bakterilerle savaşmak için kullandığı antikorların daha fazla salgılanmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve sizi bu davetsiz misafirlere karşı koruyamaya yardımcı olur.

2. KALP KRİZİ RİSKİNİ DÜŞÜRÜRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Düzenli seks kalbinizin dostudur. Kalp atış hızınızı artırmak için harika bir yol olmasının yanı sıra, östrojen ve testosteron hormonlarının düzeylerinin dengede tutulmasına yardımcı olarak kalp sağlığınıza da katkıda bulunur. Çünkü bu hormonların azlığı ya da çokluğu kalp krizi riskini oluşturan faktörler arasındadır.

3. FELÇ RİSKİNİ AZALTIRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks vücutta kan dolaşımının hızlanmasını ve kan basıncının düşmesini sağlar. Düzenli bir seks yaşamı yüksek tansiyonun önlenmesine ve böylece felç riskinin azalmasına yardım eder.

4. AĞRILARI AZALTIR YARALARI İYİLEŞTİRİRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks sırasında salgılanan bir kimyasal olan oksitosin ve endorfin hormonun daha fazla salgılanmasını sağlayarak ağrıların azalmasına yardımcı olur. Aşkın hormonu olarak bilinen oksitosin ayrıca yaraların iyileşmesini hızlandırıcı bir etkiye de sahiptir.

5. KADINLARDA MESANE KONTROLÜ ARTIRIRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Düzenli seks aşk kasları adını verdiğim pelvik taban kasları için egzersiz işlevi görerek kadınlarda mesane kontrolünü artırır. Kadınlarda özellikle menopoz döneminde görülen mesane, rahim ve barsak sarkmalarının azalmasına yardımcı olur. Ayrıca vajinal ıslaklığı ve esnekliği artırarak vajina kuruluğunu önler.

6. CİLDİ GÜZELLEŞTİRİR YAŞLANMA ETKİLERİNİ AZALTIRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks kan dolaşımını artırarak cilt hücrelerine daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta kolajen üretiminin artmasına da katkı sağlar. Dolayısıyla düzenli seks sonucunda lekeler ve sarkmalar gibi yaşlılık etkilerinin azaldığı, parlak, sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

7. KİLO KONTROLÜNE YARDIMCI OLUR VE VÜCUDU FORMDA TUTARDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Düzenli seks, düzenli egzersiz anlamına gelir ve seks sırasında 30 dakikada yaklaşık 100 -150 kalori harcanır. Düzenli seksle harcanan kaloriler kilo kontrolüne yardımcı olur. Tabii seksten sonra bir şeyler yiyerek harcanan kalorileri tekrar almamak kaydıyla… Ayrıca seks sırasında vücuttaki çok sayıdaki kasın çalışmasının egzersiz hareketlerinin yaptığına benzer bir etkisi olduğundan, düzenli seks vücudun formda tutulmasına yardımcı olur.

8. ALDATMAYI ÖNLERDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Yapılan araştırmalar aldatmaların en önemli nedenini seks sorunlarının oluşturduğunu gösteriyor. Sağlıklı ve mutlu bir seks hayatı aldatmaları da önlüyor ve çiftin ilişkisinden aldığı doyumu arttırıyor, tartışmaları azaltıyor.

9. KADINLARDA REGL DÖNEMLERİNİ DÜZENLERDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Düzenli seks sayesinde düzenli ve dengede olan hormonlar kadınlarda regl dönemlerinin düzenli aralıklarda olmasına ve ağrısız geçmesine yardımcı olur.

10. CİNSEL ORGANLARDA HASTALIK OLUŞUMUNU ÖNLERDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks sırasında pelvis bölgesinde kan dolaşımının artması rahim, tüpler ve yumurtalıklar gibi pek çok cinsel organın sağlıklı olmasına katkı sağlar. Düzenli seksin cinsel organlarda hastalıklarının oluşmasını önlemede olumlu etkisi vardır. Araştırmalar seksin özellikle erkeklerde prostat kanseri riskini düşürdüğünü göstermektedir.

11. UYKU SORUNLARINI GİDERİRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seksten sonra salgılanan hormonlar rahatlama ve gevşemeyi sağlayarak vücudun uykuya geçişi kolaylaştırır. Bu sayede de düzenli seks uyku sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.

12. CİNSEL İSTEKSİZLİK SORUNUNU ÇÖZERDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks sonrasında testosteron hormonun düzeyindeki artış libidonun yükselmesine neden olur. Libidonun yükselmesi ise cinsel isteksizlik sorununun giderilmesinde önemli bir rol oynar. Yani seks, seksi getir.

13. STRESİ AZALTIRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Modern yaşamın getirdiği streslerden kurtulmanın en iyi ve keyifli yolu sekstir. Düzenli seks ile günlük koşturma ve yoğunluğunuzun üzerinizde yarattığı baskı ve stresten kurtulabilirsiniz.

14. MUTLU EDERDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks sırasında yüksek miktarda salgılanan ve mutluluk hormonu olarak adlandırılan endorfin sayesinde libidoda artış olur, yani diğer bir deyişle seks insanı mutlu eder. Düzenli seks eşlerin mutlu olmalarını sağlamanın yanı sıra birbirlerine karşı aşk, güven ve bağlılık duygularını da artırır ve böylece ilişkide yaşanabilecek sorunların daha kolay üstesinden gelinebilir.

15. KENDİNİZE GÜVENİNİZİ ARTIRIRDüzenli seksin şaşırtıcı 15 faydası...

Seks ile cinsel ve duygusal doyuma ulaşmak ve eşinizin de sizinle birlikte bu doyumu yaşamasını sağlamış olmak kendinize güveninizin artmasına yardımcı olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,644 saniyede oluşturuldu.