Kışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo…

Kışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo…

Kış aylarında kilo almaya meyilli bir yapınız varsa, beslenmenizde yapacağınız birkaç küçük değişiklikle kışı kilo almadan geçirebilirsiniz.
Kahvaltıyı atlamayınKışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo...
Kahvaltı etmeyen kişilerin, düzenli kahvaltı eden kişilere göre günlük kalori alımı daha fazla. Gün boyunca enerjik, mutlu ve tok hissetmenin en temel taşı ise kahvaltı.

Sıvı almayı ihmal etmeyinKışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo...

Su ve bitki çayları gibi sağlıklı sıvılar tüketildiğinde sadece metabolizmayı hızlandırmakla kalmıyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, yetersiz sıvı tüketen kişilerin daha fazla açlık hissettiğini gösteriyor. Beyinden gelen susuzluk ve açlık sinyallerini kişi bazen karıştırabiliyor. O nedenle canınız birden yemek istediğinde önce su için ve gerçekten aç mısınız değerlendirin.

Her öğünde protein alınKışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo...

Proteinli yiyecekler hem sindirilme süreleri boyunca metabolizmayı hızlandırıyor hem de daha uzun süre tokluk sağlıyor. Her ana öğününüzde süt ürünleri veya et, tavuk, balık gibi hayvansal kaynaklı bir proteine yer açın.

Çorba içinKışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo...

Öğünde çorba içen kişilerin daha uzun süre tok kaldığı ve öğünde çorba tüketmeyenlere göre öğünde yaklaşık 100 kalori daha düşük tüketmeye meyilli oldukları biliniyor. Öğünlere birer kepçe; az yağlı ve bol sebzeli çorba ilave edin.

Omega-3’ten zengin besleninKışı kilo almadan geçirmek için 5 tüyo...
Omega-3 yağ asitleri depresyona iyi gelir ve daha mutlu hissetmemize yardımcı olur. Böylece mutlu olmak için daha fazla karbonhidrata ihtiyacımız kalmaz. Omega-3 yağ asidinin en kaliteli kaynağı balıktır. Kuru yemişler, keten tohumu, Chia tohumu, semizotu gibi besinlerde bitkisel omega-3 kaynaklarıdır.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,620 saniyede oluşturuldu.