8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri…

8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri…
İsviçreli biyolog Claus Wedekind, erkeklerin ve kadınların birbirilerine neye göre çekici geldiklerini anlayabilmek için tişört deneyi adını verdiği bir çalışma yapıyor. 8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri...Oldukça ilginç bir sonuç ortaya çıkaran deneye göre çekiciliğin sırrını sizin için derledik.

8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri

1. Bu çalışma için birçok farklı erkeğe 2 gün boyunca aynı tişörtü giymelerini ve hiçbir parfüm, deodorant vs. kullanmamalarını öğütlüyor.8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri...

2. İki gün sonunda tişörtler çıkartılıp karışık şekilde bir grup kadına koklatılarak, hangi kokunun kendilerine daha çekici geldiği soruluyor.

3. Kadınların hangi tişörtleri çekici bulduğunu açıklamadan önce teknik bir bilgi vermemiz gerekiyor:

MHC geni, kişiye özel vücut kokusunu belirleyen bir gendir. Gende farklı dizilim farklı vücut kokusu anlamına gelmekte, ama asıl önemli olan MHC geninin, enfeksiyonel hastalıklarda, vücudun dirençli olmasını sağlayan antikorları üreten genetik şifreyi içeriyor olması. Bu bilgiyi cebimize koyup ilerliyoruz.8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri...

4. İnsanlar evrimsel olarak, sağlıklı ve dirençli yeni nesiller üreterek devam etmeye odaklıdır.

5. Buna göre eşini seçecek olan bir dişi, sadece hoşuna giden erkeği değil, aynı zamanda kendisine sağlıklı çocuklar verecek erkeği de seçer. Bu ikinci özelliğin seçimi çoğu kez farkına varılmadan yapılır.

6. Ve işte bu noktada MHC geni ortaya çıkıyor. Kadında ve erkekteki MHC geni birbirinden ne kadar farklı olursa, doğacak çocuğun hastalıklara olan direnci o derecede fazla oluyor.8 Maddede Karşı Cins Tarafından Arzulanmanın Sebepleri...

7. Genleri gözle görmek imkansızdır. Ancak MHC genlerinin insanın vücut kokusuna sirayet etmesi nedeniyle, insanlar farkında olmadan bu kokuya göre kendine en uygun MHC genine sahip karşı cinsi çekici buluyor.

8. Yani ne güzellik, ne para, ne yakışıklılık, ne de başka bir şey. Bir insanı çekici yapan şey yalnız ve yalnızca kokusudur.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,682 saniyede oluşturuldu.