Adet döneminde tatlı isteğine çözüm…

Adet döneminde tatlı isteğine çözüm…

Adet döneminde tatlı yeme isteği

Adet belirtileri arasında veya adet dönemi sırasında en çok karşılaşılan durumlardan biri tatlı isteğidir. Adet döneminde tatlı isteğine çözüm...Bu özel günlerde kadınlar, aşerir gibi tatlı yemek ister ve dayanamayıp yediğinde ise kilo alıp mutsuz olurlar.

Adetliyken tatlı isteği neden olur?

Adet dönemi öncesi kadınların çikolata ve diğer tatlı, şekerli yiyecekleri yemek istemesinin nedeni, östrojen yani kadınlık hormonunun azalmasıdır. Östrojen kadınlar için “uyarıcı” bir hormondur. Vücuttaki seratonin, noradrenalin ve endorfin hormonlarının üretimini artırır. Bu hormonlar ise kadının kendini mutlu, dengeli ve güvenli hissetmesini sağlar.

Östrojenin azalmasıyla kan şekerindeki düşme eğilimi artar, dolayısıyla iştah metabolizması uyarılır. Sürekli tatlı yeme ihtiyacı hissedilir. Yani, bilimsel açıdan tatlı isteğinin sebebi budur; peki ne yapacaksınız?

Ay boyunca kalsiyum içeren besinler tüketinAdet döneminde tatlı isteğine çözüm...

Kadınlar üzerinde yapılan bilimsel deneyler, kalsiyum yönünden eksik beslenenlerin hem adet sancısı yaşadığı hem tatlı krizine girdiğini göstermektedir. Şimdi düşünün: Günde kaç bardak süt içiyor ve kaç kase yoğurt yiyorsunuz? Hayatınızda hiç kefir içtiniz mi? Peki, maden suyuyla aranız nasıl? Bunların ortak özelliği kalsiyum içermesidir, sizi hem tatlı krizlerinden hem adet sancılarından korur.

Aşağıdaki besinleri ay boyunca tüketmeye özen gösterin:Adet döneminde tatlı isteğine çözüm...

Brokoli
Kekik
Peynir
Susam
Dereotu
Ispanak
Süt
Kefir
Ayran
Maden suyu
Yoğurt
Maydanoz
Chia tohumu
Kale bitkisi
tarcinli-detoks-suyu-kapak

Adet döneminde tatlı isteğine karşı bitkisel çözüm:Adet döneminde tatlı isteğine çözüm...

Sizlere, memnun kalarak kullandığımız tarçınlı, elmalı detoks suyu yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede tatlı isteği kesilecek ve adet dönemini kilo almadan geçireceksiniz. Ayrıca bu, ödem söktürücü özelliğe sahiptir. Adet belirtilerinden biri olan şişkinlik, ödem toplama, kilo alma gibi olumsuz etkileri en aza indirir.

Malzemeler,

1 adet çubuk tarçın
1 adet küçük boy elma (Kırmızı veya yeşil olabilir FARK ETMEZ)
1 litre oda sıcaklığında su

Hazırlanışı,

Tarçınlı su geceden hazırlanır: Elmayı iyice yıkayıp dilimleyin.
Bir litre suyla çubuk tarçınla birlikte ilave edin.
Sabaha kadar bekletin.
Ertesi gün, uyanır uyanmaz bir büyük bardak olmak üzere gün boyunca yemeklerden önce veya tatlı isteği geldiğini hissedince için. Göreceksiniz, günden güne vücudunuzda mucizevi değişimler olacak.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,682 saniyede oluşturuldu.