Akne ve sivilcelerden kurtulmak için pratik çözümler…

Akne ve sivilcelerden kurtulmak için pratik çözümler

Sivilce ve aknelerden kurtulmak için doğal ve ucuz yöntemler arıyorsanız, bu önerilerimizi mutlaka denemelisiniz. Sivilceler için evde hazırlayabileceğiniz pratik çözümler

Akne ve sivilcelerden kurtulmak için pratik çözümler...Sivilce ve aknelerden kurtulmanın yollarını arıyorsanız, yeni  yöntemlerini denemeye ne dersiniz? Az bilinen, evde hazırlayacağınız akne tedavi yöntemleri

Tatlı patates

Tatlı patates hem lezzetli hem de akne konusunda mucizeler yaratan bir besin. Türkiye’de artık market ve pazarlarda bulunuyor. Tatlı patates beta karoten, A ve C vitaminleri açısından oldukça zengin. Bu vitaminler, cildi sebum üretmesi için destekliyor, sebum ise cildi bakterilerden ve akneye sebep olabilecek diğer organizmalardan koruyor. Tatlı patatesi rendeleyerek ya da ince dilimler halinde yüzünüzün sivilceli bölgelerinde 5-10 dakika bekletin.

AspirinAkne ve sivilcelerden kurtulmak için pratik çözümler...

Salisilik asidin leke tedavisinde ve akne problemlerinde kullanılan en güçlü etken madde olduğunu muhtemelen biliyorsunuz. Peki, ecza dolabınızda şu an ucuz ve konsantre salistik asit olduğunu biliyor muydunuz? Birkaç tane aspirin alın (salistik asit içerenlerden) ve birkaç damla suda eritin. Hamur haline getirdikten sonra yüzünüze yayın ve kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi 5-15 dakika yüzünüzde bekletebilirsiniz ya da bir kulak çubuğu yardımıyla sadece sorunlu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Elmalı turta peeling’iAkne ve sivilcelerden kurtulmak için pratik çözümler...

Elmalı turta sadece iştah kabartan bir tatlı değil. Elmalı turta peeling’ini gözenekleri tıkayan ve bunun sonucunda akneye yol açan ölü derilerden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Bir kap organik elma püresi, iki yemek kaşığı yeşil çay yaprağı, üç yemek kaşığı esmer şeker ve iki yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Hafif ve ince yapılı bir maske elde edeceksiniz. Bunu temiz, ıslak yüzünüze masaj yaparak uygulayın ve ılık suyla durulayın.

Sivilceler, hayat boyu cildinizde iz bırakabilir. Bu nedenle ağrılı sivilcelerle uğraşmayın ve bu tedavilere yanıt vermeyen akneleriniz varsa mutlaka bir dermatologa başvurun.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 1,035 saniyede oluşturuldu.