Bakireyken de Hamile Kalınabilir…

Bakireyken de Hamile Kalınabilir…

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Suat Süphan Erşahin ; Kızlık zarı ile ilgili merak edilen tüm soruları yanıtladı: “Türkiye’de bakireyken hamile kalan pek çok kadın var”

Kızlık zarı sadece cinsel ilişki sırasında mı bozulur?

Bakireyken de Hamile Kalınabilir...Hayır. Çünkü yaşanan bazı travmalar da kızlık zarının yırtılmasına neden olabiliyor. Bisiklete binmek, bahçe duvarından atlamak, düşmek ve çok faal spor faaliyetlerinde bulunmak da (Dövüş sanatları, bacak açma hareketi yapılan sporlar) yırtılmalara sebep olabiliyor.

Kızlık zarı bozulmadan da gebelik oluşabilir mi?

Evet, kızlık zarı bozulmadan hatta tam ilişkiye girmeden bile gebelik oluşabilir. Sürtünme şeklinde bir ilişkide, erkeğin cinsel organı vajene girmeden de spermlerin bulaşması sonucunda kadın, hamile kalabilir ama kızlık zarı duruyor olabilir. Yani bakire ama gebe olabilir.

YENİLENMEZ!Doğru erkeği nasıl bulursunuz?

Kızlık zarının tamiri mümkün mü?

Evet tamiri mümkün; ama bu hiçbir zaman kızlık zarının yırtılma öncesi haline döneceği anlamına gelmez. Yırtılan kızlık zarı yeniden eski haline gelmez, sadece atılan bir dikişle kanama yapacak şekle getirilir. Kızlık zarının tamirinde amaç kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, kızlık zarının kanamasını sağlamaktır. Yani kızlık zarı yeniden oluşturulamaz.

Tamir edilen kızlık zarı yüzde 100 kanar mı?

Uzman bir hekim, doğru metotla kızlık zarını tamir ederse yüzde 100 kanayacak hale gelir.

KENDİLİĞİNDEN İYİLEŞMEZ!Doğru erkeği nasıl bulursunuz?

Yırtılan kızlık zarı kendiliğinden iyileşebilir mi?

Hayır, hiçbir zaman kendiliğinden iyileşmesi mümkün değildir. Kızlık zarının yırtılan kısımlarının kendiliğinden tekrar birleşmesi söz konusu bile olamaz.

İLİŞKİ SAYISININ ÖNEMİ YOK!

Kızlık zarının dikilmesi için kaç kez ilişkiye girildiğinin bir önemi var mı?

İlişki sayısının bir önemi yok! Kadın kaç yaşında, kaç kez ilişkiye girmiş olursa olsun kızlık zarı kanama yapacak şekilde dikilebilir. Sadece kızlık zarının yapısıyla ilgili bir zorluk yaşanabilir. Ama ilişki sayısının bir önemi yoktur. Doğum yapmış kadının da kızlık zarı dikilebilir. Amaç kanama sağlamaktır.

Kızlık zarının dikildiği erkek tarafından anlaşılabilir mi?

Hayır. Ancak bir doktor muayene ederse anlayabilir. Yani kızlık zarının dikildiği erkek tarafından değil, doktor tarafından anlaşılabilir.

Zar birkaç kez dikilebilir mi?Doğru erkeği nasıl bulursunuz?

Evet; kızlık zarını yeniden oluşturmak değil, sadece kanama yapacak şekle getirmek amacıyla yapılan bir operasyon olduğu için birçok kez dikmek mümkündür.

İlişkiden ne kadar süre önce dikilmesi gerekir?

Bunun birkaç farklı yöntemi var. Evlenmeden ya da ilişkiye girmeden birkaç gün önce yapılan dikişle uzun süre kalan dikişler de var. Bir yıl önce de dikiş yapılabilir ve ilişki sırasında kanayabilir. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan, yaklaşık yarım saat süren bir operasyondur. Operasyondan sonra rahatlıkla günlük hayata dönülebilir.

FANTEZİ OLARAK DİKTİRENLER VARDoğru erkeği nasıl bulursunuz?

Fantezi için kızlık zarı diktiren çiftler oluyor mu?

Evet. Mesela şöyle çiftler olabiliyor; flört döneminde ilişkiye giriyorlar, birbirlerine de güveniyorlar ama evlendikleri gün her şey ritüele uygun olsun istedikleri için kadın, iki-üç yıllık ilişkinin ardından kızlık zarını diktirebiliyor. Yani erkek, kadının sadece kendisiyle birlikte olduğundan emin ama yine de evlilik günü ‘kanama gerçekleşsin’ diye zarı diktirmeyi talep edebiliyor.

Kadın ve erkek birlikte gelerek kızlık zarını diktiriyor. Çünkü nikah gecesi ilişki sırasında kanamanın gerçekleşmesini istiyorlar. Bu amaçla kızlık zarı diktiren çiftler oluyor. Yıllarca evli olup da’fantezi olsun’ diye kızlık zarı diktiren çiftler de var. Evlilik yıldönümü hediyesi yapan bile oluyor.

ZAMANI BİLİNEMEZDoğru erkeği nasıl bulursunuz?

Kızlık zarının ne zaman yırtıldığı öğrenilebilir mi?

Sadece yedi-sekiz gün öncesinde olmuş bir kızlık zarı yırtığı bilinebilir. Ama daha gerisini bilmek mümkün değildir. Bundan önceki yırtıklara biz ‘eski yırtık’ diyoruz.

Doğuştan kızlık zarı olmayanlar oluyor mu?

Öyle bir şey yok! Doğuştan kızlık zarı olmaması söz konusu değildir. Her kadında kızlık zarı vardır. Sadece kızlık zarının yapısı değişiklik gösterir. Kiminde esnek, kiminde incedir ama sonuçta kızlık zarı vardır. Örneğin; kapalı kızlık zarı var. Onda da, adet dönemi başladığında karın ağrısı olmasına rağmen kanama olmadığı için doktora gelirler ve durum ortaya çıkar. Kızlık zarı açılır ve bununla ilgili sonradan bir sorun yaşanmaması için de rapor yazılır.

TECAVÜZ ANLAŞILIR!Doğru erkeği nasıl bulursunuz?

Zardaki yırtığın travmadan mı yoksa cinsel ilişkiden mi kaynaklandığı nasıl anlaşılır?

Tecavüz nedeniyle yırtılmayı, morluklardan veya kan izlerinden anlayabiliriz. Travma sonucu yırtılmalarda da morluk ya da kan izi olabiliyor. Böyle durumlarda kişinin davranış şeklinden, psikolojik durumundan tecavüz olup olmadığını anlamak çok da zor olmuyor zaten.

BU ZARIN TIBBEN BİR YARARI YOKTUR!

Kızlık zarı tıbbi açıdan önemli mi?Doğru erkeği nasıl bulursunuz?

Kızlık zarı, kadının cinsel organından yaklaşık 1 ya da 1.5 santimetre içerde yer alan anatomik bir zar, bir yapıdır. Bakire kızlarda enfeksiyonlardan koruma özelliği olduğu düşünülüyor ama ‘kızlık zarı olmayan enfeksiyon kapacak’ diye bir şey yok!

Doktorun ‘ben dikmem’ deme hakkı var mı?

Tabii ki doktor istemiyorsa, doğru bulmuyorsa dikmeyebilir. Hayati bir tehlike yok, acil bir durum yok! Dolayısıyla hekim istemezse bu operasyonu yapmayabilir. Ama diyelim ki kişi bir tecavüz sonucu gelmiş, kanaması var. Öyle bir aciliyet varsa doktor dikmek mecburiyetindedir. Ama isteğe bağlı kızlık zarı tamirinde doktorun reddetme hakkı var.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,787 saniyede oluşturuldu.