Balık etli kadın daha mı zeki…

Balık etli kadın daha mı zeki…

Kadınlar her ne kadar balık etli olmaktan şikayetçi olsada uzmanlara göre normalden biraz daha fazla kilolu kadınlar, diğerlerine göre daha zeki.

Balık etli kadın daha mı zeki...Ortalamanın biraz daha üstünde kiloları olan kadınlar birkaç işi birden daha iyi yapabiliyor ve bu kilolar daha zeki olmalarını sağlıyor.

ÖSTROJEN HORMONLARI DAHA FAZLABalık etli kadın daha mı zeki...

Yapılan araştırmalara göre balık etli kadınların vücutları daha fazla östrojen hormonu salgılıyor ve bu beyin fonksiyonlarını olumlu etkiliyor. Uzmanlar kadınların üzerinde yaptıkları araştırmalarla kilolun beyin üzerinde pozitif etkisi olduğunu, orta yaşa geçiş aşamasında yardımcı, faydalı etkilerinin olduğunu ve beyni koruduğunu iddia ediyor. Ayrıca geniş kalçalara sahip balık etli kadınların vücudunda yeterli oranda omega-3 yağ asiti bulunuyor. Omega 3 yağ asitleri beynin gelişimi için oldukça önemli. Buna rağmen fazla kilolu olmak sağlık için çok zararlı.

BALIK ETLİ KADINLARIN ÇOCUKLARI DAHA ZEKİBalık etli kadın daha mı zeki...

Diğer bir araştırmaya göre kıvrımlara sahip olan balık etli kadınların çocukları daha zeki. Bunun sebebi annenin kalçasındaki yağların bebeğin beyin gelişiminde büyük rol oynaması. Bebeklerin beyinlerinin sağlıklı gelişebilmesi için omega-3 yağı çok gerekli. İnsan vücudu omega-3 yaratamıyor, bu madde gıdalarla vücudumuza girip kadınların kalça ve bacak bölgelerinde depolanıyor. Yani bebeğe süt yoluyla aktarılan omega-3 annenin yıllar içinde depolamış olduğu yağlardan geliyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,568 saniyede oluşturuldu.