Balın Güzellik ve Cilt İçin Faydaları…

Güzellikte balın yeri…

Bal, hemen herkesin günde en az bir defa tüketilmesi gereken temel besinlerden biri olarak anılır. Genel sağlık için ne kadar faydalı olduğunu hemen herkes bilir. Aynı zamanda balın güzellik konusunda da ne kadar faydalı olduğunu biliyor muydunuz peki? Eğer bilmiyorsanız gelin genel anlamda güzellik ve cilt için balın ne gibi inanılmaz faydalar sağladığını ele alalım.

Balın Güzellik ve Cilt İçin Faydaları...Balın Güzellik ve Cilt İçin Faydaları…

En Etkili Yüz Maskesi: Günümüzde bir çok farklı kozmetik ürünü ile yüz maskeleri yapılmaktadır. Lakin bal kadar gerek doğal gerekse de genel anlamda etkili bir sağlıklı kozmetik ürünü henüz daha üretilmemiştir. Zira antiseptik özelliği ile bir hayli faydalı bir etki sunan bal, sadece 20 dakika aknelerin olduğu bölgeye sürülüp bekletildikten sonra hemen gözle görülür bir etki sunmaktadır. Bu nedenle haftada bir kez bal maskesi ile akne ve sivilcelerin önüne geçilmesi mümkün olmaktadır.

Cildin Nemlenmesi: Başta dudak olmak üzere cildin bir çok noktasında yaşanılan kuruluk, balın nemlendirici etkisi ile giderilebilir. Bal ile cildin kuru bölgelerine masaj yapmanız ve 30 dakika kadar bekleyerek o bölgeyi yıkamanız ciddi bir nemlendirici etki sunacaktır.

Nemlendirici etkisi ve yüz maskesi olarak kullanma imkânı balın en temel etkileri arasında yer alır. Lakin yıpranmış saçların bakımı aşamasında, vücudun genel olarak dinlenmesini sağlamak istediğiniz de ya da yanıklar için bir çözüm yolu aradığınız da dahi gene baldan faydalanmanız mümkün durumdadır. Böylelikle gerek güzellik açısından gerekse de genel sağlık açısından baldan faydalanmak mümkün olmaktadır.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,665 saniyede oluşturuldu.