Baş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler…

Baş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler

Baş ağrıları belki de en sık yaşadığımız ve hayatımızı anında cehenneme çeviren ağrılardır. İşte basit çözüm önerileri…

Baş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler

Acı biber

Baş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler...Acı biber, ağrı dünyasında oldukça etkili bir baharattır. Ağrının algılandığı bölgeyi uyuşturmasıyla ağrını hissetmemizi önler. 1 çay kaşığı acı biberi 4-5 kaşık suyla karıştırın. Pamuklu çubuk yardımıyla burun deliklerinizin giriş kısmına sürün. Acıyı hissetmeniz yeterlidir, kesinlikle içeri sokmayın. Kısa sürede acı biberin içerisindeki kapsaisin ağrıyı azaltacaktır.

BademBaş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler...

Başınız ağrıdığında hemen bir hap içmek yerine bir avuç badem tüketebilirsiniz. Stres kaynaklı günlük baş ağrılarında salisin içeren badem oldukça etkilidir. Migren sorunu olanlar için badem tetikleyici bir yiyecek olduğundan doktora danışmadan tüketmeyin.

Elma sirkesiBaş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler...

Doğal tedavi yöntemleri arasında üst sıralarda yer alan elma sirkesi pek çok ağrıya iyi gelir. Anidem saplanan bir baş ağrısı yaşıyorsanız elma sirkesi derdinize derman olabilir. Çeyrek bardak elma sirkesine 3 bardak kaynak ve 1 bardak soğuk su ekleyin. Kaseye yüzünüzü yaklaştırıp üzerinize bir havlu örtün. 5-10 dakika buharda beklemek ağrıya iyi gelecektir.

Nane yağıBaş ağrılarına hızlı ve etkili çözümler...

Nane yağı özellikle baş ağrılarına karşı etkilidir. Şakaklarınıza ve alnınıza bir miktar nane yağı ile masaj yaparsanız ağrının azaldığını göreceksiniz.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,665 saniyede oluşturuldu.