Buzlu suyla cilt bakımı nasıl yapılır?

Buzlu suyla cilt bakımı nasıl yapılır cildiniz için yapılabileceğiniz en iyi şey!

Parlak, gözenekleri sıkışmış, sağlıklı bir cilt istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi cilt bakımı ‘buzlu su’ yöntemi. Ancak uyarmalıyız bu biraz rahatsız edici.


Soğuk bir sabah yapmak istediğiniz en son şey yüzünüzü buz örtüsüne batırmak olabilir. Ancak bu cildiniz için yapabileceğinz en iyi şey. Şöhretliler arasında bunu yıllardır uygulanlar var. Mesela Kate Moss! Yıllardır sağlıklı cildiyle ilgili sorulan her soruya bu yöntemle yanıt veriyor.

Peki bu basit numara nasıl çalışıyor?

Uyarmalıyız, hissettikleriniz çok rahatsız edici olabilir. Yüzünü buzlu suda en az on beş saniye tutmak zorundasınız. Ve en iyi sonucu elde etmek için ise yirmi dakika süreyle buna devam etmeniz gerekiyor.

Bunu yapmak, kan dolaşımını iyileştirerek cildinize parlaklık kazandıracak ve kılcal damarların herhangi bir kızarıklıktan kurtulmasına yardımcı olacaktır. Enflamasyonu azaltarak ve bağışıklık sisteminizin tepkisini artırarak cilt hücrelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

SOĞUK SU CİLT İÇİN HARİKA

Estetik Hemşire Uygulayıcısı Kay Greveson, önce cildinizi temizleyin diyor ve ardından soğuk su seanslarına başlayın. Bu cildinizi kısa sürede parlaklaştıracak.

GÖZENEKLER TARİH OLACAK

Estetik Doktor Dr. Michael Barnish ise “Bunun yanında çekirdek sıcaklığımıza kilitlemek için derimizin gözenekleri küçülmekte ve bu da derinin genel dokusunu ve görünümünü iyileştirmektedir” diyor.

 

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,511 saniyede oluşturuldu.