Çiğ beslenerek güzelleşin!


Çiğ beslenerek güzelleşin!

Özellikle sebze ve meyveleri çiğ olarak tüketmenin vücudumuza olan faydaları şöyle sıralanabilir…

1. Çiğ besinler bağışıklık sistemini güçlendirici, hazmı arttırıcı bakteri ve mikro-organizmalar içeriyor.
2. Fazla kilolardan kurtarıyor ve vücudun kendi öz yapısındaki vücut kitle endeksini buluyor.

 Çiğ beslenerek güzelleşin!3. Pişirilmiş yiyeceklerle besin değerlerini kaybetmek yerine, raw food ile vücuda alınan enerjinin yüksek olması nedeniyle gençliğin devam etmesi sağlanıyor hatta yaşlanma yavaşlatılıyor. Aynı zamanda da bazı yaşlılık belirtilerinin geriye dönüşümü hızlandırılıyor. Çiğ beslenerek güzelleşin!4. Ciltteki lekeler azalıyor. Pigment hücreleri yenileniyor böylelikle saçlar parlaklık ve canlılık kazanıyor. Ciltteki kırışıklıklar azalıyor.

5. Sindirim sistemini yormayan enerji değeri yüksek besinlerden ve su yüzdesi yüzde 70’lerde olan çiğ beslenme şekli, karaciğeri ve böbrekleri desteklediğinden kronik hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynuyor. Çiğ beslenerek güzelleşin!6. Sağlıklı bir uyku döngüsü ve sabah uyandığımızda dinç bir bedene sahip olmayı sağlıyor.Çiğ beslenerek güzelleşin!7. Besinler canlı tüketildiğinde doyma hissinin daha çabuk gelmesinden dolayı, pişmiş besinlerden daha az tüketiliyor.

Çiğ beslenerek güzelleşin!8. Başlı başına kendimiz, komşumuz, dünyamız ve canlı olan her şeye saygı duymamız için bir temel hazırlıyor. Aklınıza gelen tüm sebzeler, meyveler, kavrulmamış kuruyemişler, baharatlar ve saf zeytinyağı çiğ besinlerin yıldızları arasında.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,573 saniyede oluşturuldu.