Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Mineraller…

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Mineraller…
Mineraller de en az vitaminler kadar cilt için önemlidir.

 

Mineraller de en az vitaminler kadar cilt için önemlidir. Cilt sorunlarını önleyen, nemlendiren, Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Mineraller...parlaklık kazandıran ve gençleştiren minerallerin bazıları vücut tarafından üretilmediği için besinler yoluyla alınmaları gerekir. Özellikle cilt için faydalı olan mineraller listesi şu şekildedir;

Bakır

Saça olan faydasıyla bilinen bakır aynı zamanda kolajen ile elastin üretimine ve nem tutucu moleküller olan glikosaminoglikanların üretimine yardımcı olur. Bu da cildin kurumasını ve kırışmasını engel olur.

SelenyumCildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Mineraller...

Antioksidan özelliğiyle serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önleyen selenyum cildi gençleştirir ve güzelleştirir.

Çinko

Cilt uzmanları tarafından tavsiye edilen çinko A vitamini ile birlikte kullanıldığında akne ve sivilcelerin kaybolmasını sağlıyor. Egzama ve sedef hastalığının tedavisinde de tercih edilen çinko sıkı bir cilt için oldukça gerekli.

KükürtCildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Mineraller...

Vücudun oksijen dengesinin korunmasında etkili olan kükürt saç, tırnak ve cilt sağlığında en etkili mineraller arasında yer alır.

Magnezyum

Enerji veren, stresten arındıran ve mutlu eden bir mineral türü olan magnezyum cilt sağlığında da etkili rol oynar.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,790 saniyede oluşturuldu.