Cilt çatlaklarını ortadan kaldıran Biodermogenesi…

Cilt çatlaklarını ortadan kaldıran Biodermogenesi…

Pisa Üniversitesi Dermatoloji Kliniği tarafından geliştirilen ve çatlakları kalıcı olarak ortadan kaldıran Biodermogenesi hakkında bilinmesi gerekenleri sizin için araştırdık.

Kadınlarda özellikle hamilelik döneminde ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde kilo verilmesiyle iyice artan erkeklerde ise fazla ağırlık kaldırma sonucu ortaya çıkan çatlaklar kişinin kendini güvensiz hissetmesine neden oluyor. Cilt çatlaklarını ortadan kaldıran Biodermogenesi...Cilt çatlaklarından şikayetçi olan hastalar bunun için üretilen yağ ve kremlerle çatlakların ilerlemesini biraz olsun engelleseler de kesin bir sonuca varamıyorlar.

Krem ve yağların yeterli olmadığı durumlarda devreye giren Biodermogenesi ise kısa zamanda kalıcı çözümler üretiyor. 30 dakikalık seanslar halinde uygulamam bu yöntem yeni çatlakları olduğu kadar eskiden oluşanları da %80 oranında tedavi ediyor. Pisa Üniversitesi Dermatoloji Kliniğinde Prof. Dr. Bacci yönetimindeki bir ekip tarafından 2000’in üzerinde hastada denenen ve vücuttaki melaninleri (renk pigmentlerini) harekete geçirerek cilt çatlaklarını ortadan kaldıran Biodermogenesi hakkında merak edilenleri Dermatoloji uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu’na sorduk.

Cilt çatlaklarının tedavi edilemediği şeklinde bir kanaat mevcuttu. Biodermogenesi yöntemiyle ne değişti?
Cilt çatlakları binlerce yıldır özellikle kadınlar için ciddi bir estetik sorun. Bu amaçla kullanılan yağlar, kremler ve diğer tedavilerin çok büyük bir değişim sağlamadığı söylenebilir. Sadece erken dönemde kızartılı bir evrede yapılacak Dye laser ve Karboksiterapi ile yanıt alabiliyorduk. % 60-90 arası düzelme elde edebiliyorduk. Fakat geç dönem çatlaklarda böyle bir düzelme maalesef elde edemiyorduk. Fakat Biodermogenesi ile eski veya yeni oluşan çatlaklarda % 80 lere ulaşan sonuç alınabiliyor.

Yani eski çatlaklarda da düzelme elde edilebiliyor diyebilir miyiz?
Evet rahatlıkla söyleyebiliriz. 20 günlük çatlakta tabii ki daha kolay yanıt alınabilir. Fakat 35 yıllık çatlaklarda dahi denenmiş ve % 80 lere ulaşan düzelme elde edildiği gösterilmiştir.

Biodermogenesi’nin etkinliğinden nasıl emin olabiliriz?
Biodermogenesi’nin etknliği bir çok çalışma ile belgelenmiştir. İtalya, İspanya ve Amerika Birleşik Devletlerinde bilimsel yayın olarak önemli dergilerde yayınlamış olan bu çalışmalar Pisa Üniversitesi Dermatoloji Kliniğinde Prof. Dr. Bacci yönetimindeki bir ekip tarafından 2000’in üzerinde hastada denenmiştir.

Çatlak tedavisinde kaç seans tedavi gereklidir?
Sorunun şiddetine göre değişmekle birlikte ortalama 15-20 seans tedaviye gerek vardır. Tedavi seans aralıkları 48 saatten uzun olmak koşulu ile haftada 2 veya 3 seans uygulanabilir.

Biodermogenesi uygulaması sonrasında çatlakların renginde düzelme olacak mı?
Kesinlikle olacaktır. Biodermogenesiyi diğer yöntemlerden ayıran en önemli fark, deride melanin olarak isimlendirilen renk üretiminin yeniden uyarılabilmesidir. Bu sayede sedefi beyaz olan çatak dokuda yeniden renklenme elde edilebilecektir. Biz genellikle 5nci seanstan itibaren düzenli güneşlenmeyi ve renk üretiminin uyarılmasını öneriyoruz

Biodermogenesi seansı ne kadar sürer?
Bir bölge tedavisi ortalama 30 dakikadır. Aynı seansta sadece bir bölge tedavi edilmektedir.
Biodermogenesi tedavisi çatlaklar dışında hangi alanlarda kullanılıyor?
Vücut elastikiyetini arttırmak, yüzde nemlenme ve elastikiyeti arttırmak veya geri kazandırmak, göğüs bakımı gibi alanlarda da başarıyla uygulanmaktadır.

Biodermogenesi ağrılı bir uygulama mı?
Aksine rahatlatıcı bir tedavi tekniğidir. Sadece ağrılı selüliti olan bölgelerde çalışırken ilk birkaç dakika can sıkıcı olabilmektedir. Fakat hiçbir koşulda can yakıcı değildir.

Biodermogenesi kimlere uygulanamaz?
Özel bir kontrendikasyonu yoktur. Ancak hamileler, emziren anneler, ileri düzey şeker hastaları, hormonal sorunları kontrol altına alınamamış vakalar ve kalp pili olanlarda uygulama yapılmamaktadır.

Biodermogenesi güvenli bir tedavi midir?
Biodermogenesi üzerinde yapılan tüm testlerde herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Üretici tarafından yapılan testlere ek olarak, herhangi bir yan etkisi olmadan 25.000’in üzerinde seansta Profesör Bacci tarafından yürütülen çalışma sonucu da tedavinin mutlak güvenliğini kanıtlıyor.

Biodermogenesi vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?
Biodermogenesi diz arka çukuru, genital bölge, koltukaltı, kulaklar, dudaklar ve göz çukuru hariç, vücudun herhangi bir yerinde uygulanabilir.

Biodermogenesi birden fazla bölgeye aynı seansta uygulanabilir mi?
Genellikle, tedavi sadece bir bölgeye uygulanır. Ancak çok dar alanlı ikinci bir bölgeye de aynı seansta uygulama yapılabilir. İdeal tedavi rejimi bir bölgenin tedavisi tamamlandıktan sonra ikinci bir bölgeye başlanması şeklindedir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,689 saniyede oluşturuldu.