Cinsel Zekânızı Ölçün…

Cinsel Zekânızı Ölçün…

Cinsel zekâ, artık günümüzde önemli unsurlar arasında. Peki sekste cinsel zekâ ne kadar önemli? Konuyla ilgili detayları açıklıyoruz. Ayrıca sizi cinsel IQ’nuzu ölçmeye davet ediyoruz…

Cinsel zekâ; belli bir amaca sahip olmayı, kendini olduğu gibi kabullenmeyi, bilgiyi, başkalarını anlamayı ve kendini anlatabilmeyi gerektiriyor. Cinsel Zekânızı Ölçün...Cinselliğimizi akıllıca yaşamak, genel bazı davranışlardan ve tekniklerden değil, her insanın, bireysel olarak ilişkiye bakış açısından geçiyor. Cinsel anlamda iyi kararlar almak ve iyi deneyim yaşamak açısından değerlendirilen beceri, bilgi ve davranışlardır. Cinsel yaşamı denetlemek ve kontrol etmek hem fizyolojik hem de psikolojik sağlık açısından çok önemli…

Cinsel zekânın ölçütleri nelerdir?

Bilgi: Bedenimiz hakkında, cinsel işlevsellik, sağlıklı cinsel yaşam, sağlığımız, hamilelik ve doğum kontrolü.

Rahatlık: Cinselliği yaşarken, başlatmak & karşılık vermek, tercihler ve fanteziler, partnerle cinselliği tartışmak, deneme cesaretine sahip olmak.

Kendini tanıma: Cinsel olarak ne hoşuma gidiyor? Seksten ne bekliyorum? Ne tür eşler ve ilişkiler tatmin edici? Gizli arzularını bilmek, uygun seçimler yapmak.

Karşı tarafı anlama: Onun isteklerini, içinde bulunduğu sosyal durumu, tabularını, yetişme koşullarını göz ardı etmemek.

Romantizm ve fantezi: Yakın ilişkilerde ve hayatın geri kalanında cinselliğin rolünü anlamak, tutku kavramını anlamak, düşüncelerini cinsellikten uzak tutmamak, gelişmiş bir düş gücüne (fantezi) sahip olmak.

İletişim becerileri: Kur yapmayı öğrenmek, başlatmak, cinsel ilişkiyi kabul ya da reddetmek, belirli dokunuşları ve aktiviteleri talep etme, cinsel eşinin tepkilerini ölçerek ortak duygular yaratmak, fiziksel birliktelik dışında duygusal öğeleri kullanmak, eşlerin tercihlerini tartışmak, yatak dışında cinselliği tartışmak.

CİNSEL IQ TESTİ:Cinsel Zekânızı Ölçün...

1. Bir erkek ne kadar büyük penisli olursa, bir kadını o kadar çok tatmin ediyor.

a) Doğru
b) Yanlış

2. Bir kadının regl döneminde girilen cinsel ilişki, erkek ya da kadın açısından sağlık riski teşkil etmiyor.

a) Doğru
b) Yanlış

3. Yaşı 40’ı geçen bir erkeğin boşalması genellikle uzun sürüyor.

a) Doğru
b) Yanlış.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   4. Cinsel işlev bozukluğu yaşayan bir erkek, yeni geliştirilen ilaçlarla çok kısa sürede cinsel ilişkiye hazır hale geliyor ve bu süreç saatlerce devam ediyor.

a) Doğru
b) Yanlış

5. Klitorisin büyüklüğü, kadının seksi ne kadar istediğinin ve sevdiğinin işareti oluyor.Cinsel Zekânızı Ölçün...

a) Doğru
b) Yanlış

6. Alkol, penisin sertleşmesini zorlaştırıyor.

a) Doğru
b) Yanlış

7. Pornografiye eğilimi olan erkekler, kız arkadaşlarına ve eşlerine saygı göstermiyor.

a) Doğru
b) Yanlış                                                                                                                                                                                                                                                                    8. Bazen seks, erkeğe fiziksel açıdan acı verebiliyor.

a) Doğru
b) Yanlış

9. Yaşı 45’i geçen erkeklerin, her 2 yılda bir doktora gidip prostat kontrolü yaptırması gerekiyor.

a) Doğru
b) Yanlış

10. Evli bir kişinin mastürbasyon yapması, bu çiftin cinsel hayatının tehlikede olduğunu gösteriyor.

a) Doğru
b) Yanlış

11. Çoğu kadın menopoza girdikten sonra seks becerisini yitiriyor.

a) Doğru
b) Yanlış

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 114 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 10,591 saniyede oluşturuldu.