Doğal yollarla hamile kalma önerileri…

Doğal yollarla hamile kalma önerileri…

Bebek sağlığının anne karnında başladığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Birgül Karakoç, doğal yollarla hamile kalmanın yollarını anlattı… Anne ve baba olmak hayatınızda yaşayabileceğiniz en harika duygulardan biridir. Doğal yollarla hamile kalma önerileri...Bu harika olaya ilk adımınız yani gebe kalmanız, sizin hayatınızı birçok yönden değiştirecektir. Bir bebek dünyaya getirmek hastanede bebeğinizi kucaklamak en güzel duygulardan biridir. Eğer gebe kalmayı planlıyorsanız ruhen ve bedenen kendinizi buna hazırlayabilirsiniz. Doğumda bebeğinize kavuşma düşüncesi tüm zorlukları geride bıraktırır. Gebe kalmadan önce yapacağınız birtakım değişiklerle hem gebe kalma olasılığınızı arttırırsınız hem de sağlıklı bir gebelik geçirerek sağlıklı bir bebek doğurma şansınızı yükseltmiş olursunuz.

GEBE KALMA ŞANSINIZI ARTTIRMANIZ MÜMKÜNDoğal yollarla hamile kalma önerileri...

Anne-baba olma yolculuğunuza başlamak heyecan vericidir. Gebe kalmaya çalışan çiftlerin %85’inin denemeye başladıktan sonraki altı ay içinde gebe kalacağı beklenebilir.

DOĞAL YOLLARDAN GEBE KALMA ŞANSINIZI İYİLEŞTİRMENİN İKİ ÖNEMLİ YOLU VARDIR;

Gebelik pencerenizi öğrenin ve yumurtlamadan bir ya da iki gün önce cinsel ilişkiye girin. Erkeğin düzenli olarak boşalması (her 2-3 günde bir) spermin kalitesini ve hareketliliğini iyileştirecektir. Bu, adet ile yumurtlama arasındaki dönemde olmalıdır. Sağlığınızı, diyetinizi ve yaşam tarzınızı iyileştirin – her iki eş için de.

GEBELİK ÖNCESİ SAĞLIKLI YAŞAM TARZI;Doğal yollarla hamile kalma önerileri...

Bebek için denemelere başlamadan önce anne / baba adaylarının yaşam tarzınızı ve sağlığınızı gözden geçirmesi gerekir. Sigara ve alkol, hamilelikte hem annenin hem de bebeğin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Sigaranın bilinen en yaygın zararlarını; düşük doğum ağırlığı, erken doğum, enfeksiyonlara sık yakalanma olarak sayabiliriz. Ayrıca “ani bebek ölümü sendromu”, sigara içen annelerin bebeklerinde iki kat daha fazla görülmektedir. Bu konulara gereken özeni gösterin, sağlığınız ihmaller zincirine karışmasın.

DOĞAL YOLLARLA HAMİLE KALMAK İÇİN ÖNERİLERDoğal yollarla hamile kalma önerileri...

Sağlıklı yiyecekler yediğinizden emin olun, Sağlıklı kiloyu koruyun, Sigarayı ve uyuşturucuyu bırakın, Alkolü ölçülü olarak kullanın, Düzenli olarak egzersiz yapın. Yukarıdaki başlıklara ilave olarak ayrıca kadınlar; Günde 0,4 mg folik asit almalıdır. Gebelik öncesi sağlıklarının en iyi durumda olduğundan emin olmak üzere antenatal tarama yaptırmak için doktorlarını ziyaret etmelidir. Bu tarama rubella (kızamıkçık), ve varicella (suçiçeği) kontrolleri, kan grubu, antikorlar ve RH faktörü, hepatit B ve hepatit C, HIV, frengi ve tam kan sayımı dâhil çeşitli kan testlerini içerebilir. Son iki yıl içinde normal sonuçlar veren bir pap smear testi ve göğüs kontrolü olduklarından emin olmak üzere doktorlarıyla görüşmelidir. Doktorunuzla beraber kullandığınız ilaçları ve onların gebelik üzerindeki etkilerini gözden geçirin. Diş hekimi kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,672 saniyede oluşturuldu.