Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar…

 

Bilinenin aksine, en uzun ya da en gür gösteren rimeller, herkes için doğru seçim değildir.

  • Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar

Dolgun ve güzel görünen kirpiklerin sırrı rimeldir. Ama bilinenin aksine, en uzun ya da en gür gösteren rimeller, herkes için doğru seçim değildir. Kirpiklerin tipine göre, ihtiyacı olan rimel tipi de değişir. Bu nedenle, her kadın kendi kirpik tipine göre bir rimel ve rimel fırçası Dolgun kirpikler, etkileyici bakışlar...seçmelidir.  her kirpik çeşidi için en doğru rimeli, rimel fırçasını ve rimelle ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizin için araştırdı.

  • Düz kirpikler için klasik, kısa kirpikler için kıvrık fırça

Düz kirpikler için yoğunluk etkisi veren klasik fırça ile daha uzun kıllara sahip spiral fırçanın bir arada kullanıldığı fırçalar uygundur. Kısa kirpikler için özel kıvrık fırçalar kullanışlıdır. Bu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak belirgin hale getirir.

Düşük kirpikler için kauçuk, her kirpik telini tek tek ayıran ve yelpaze gibi açılmasını sağlayan fırçalar uygun olacaktır. Seyrek kirpikler için ise; kirpikleri kavrayarak boyarken hacim katan hafif “S” şeklinde fırçalar idealdir.

Sıkı kılları olan bir fırça kalınlaştırıcı özelliğe sahiptir. Kirpikleri tek tek boyar. Seyrek kirpikleri olanlar, bu fırçaları tercih etmelidir. Daha seyrek yapıda olan fırçalar kirpikleri tek tek ayırıp uzun gösterir.

  • Yeşil gözlere mürdüm, kahverengi gözlere lacivert renkli rimel deneyin

Sadece üst kirpiklere uygulanan rimel çok daha sade ve hafif bir görüntü sağlar. Alt kirpiklere uygulandığında ise, daha yapay bir görüntü verir. Alt kirpiklerine de rimel sürmek isteyenler abartıdan sakınmalıdır. Uzun alt kirpikler isteyenler, yukarıdan hacim kazandırmak için yatay dokunuşlarla fırçayı kullanmalıdır.

Üst kirpiklere rimel uygulanırken ise, baş arkaya doğru kaydırılmalı ve ileriye bakılmalıdır. Rimeli kirpik diplerinden hafif bir zig zag yaparak, uçlara doğru hareketlendirmek etkiyi arttıracaktır. Çok doğal bir görüntüyü tercih etmeyenler, ilk kat kuruduktan sonra ikinci katı sürebilirler. Birbirine yapışan kirpikler, rimel kuruduktan sonra kirpik tarama fırçasıyla taranarak ayrıştırılabilir.

Dış kenarlarından hafif aşağıya doğru düşük göz yapısına sahip olanlar, dış uçlara fazla rimel uygulamamalıdır. Orta kirpiklere yoğunlukta sürülmesi, gözün düşük yapısını kamufle edecektir. İki gözü arasında fazla mesafesi olanlar, göz pınarlarına doğru rimeli yoğun bir şekilde sürebilirler. Tam tersi şekilde göz mesafesi birbirine yakın olanlarsa; rimeli orta kirpiklere ve dış uçlara yoğun, iç kısımlara da hafif sürmelidirler.

Yeşil ve mavi gözlere mor ve mürdüm çok yakışır. Gözün rengini daha fazla vurgular. Kahverengi gözler için ise lacivert renk iyi bir alternatif olacaktır. Yeşil ve bal rengi gözlerde ise kahverengi rimelin duruşu bir başkadır.

  • Her gün rimel kullanmak zararlı değildir

Rimel uygulanırken; özellikle gün ışığında çok vakit geçirilecekse, fazlaya kaçmamak gerekir. Aksi takdirde yapay bir görüntü oluşacaktır. Çok koşuşturmacılı, nemli ve yağmurlu günlerde de waterproof (suya dayanıklı) rimel kullanmak uygun olacaktır. Hem tazelemek zorunda kalınmaz; hem nemde, yağmurda rimel akma sorunu olmaz.

Gözlük kullanan kadınların da yine çok uzun gösteren, yoğun ürünlerden kaçınması gerekir. Çünkü, uzun kirpikler gözlük camına değerek rahatsız edecektir. Ok gibi ve kıvrık olmayan kirpikleri olanlar, ilk önce bir kirpik maşası kullanmalı, sonra rimel uygulamalıdır. Her gün kirpik maşası kullanıldığında, kısa sürede kirpikler istenilen forma girecektir.

Bilinenin aksine, her gün rimel kullanmanın hiçbir zararı yoktur. Hatta, birçoğunun besleyici özelliği vardır. Önemli olan rimelin doğru kullanılmasıdır. Rimel temiz ve kuru kirpiklere uygulanmalı ve kesinlikle her gece temizlenmelidir. Lens kullananların da, lenslerini rimelden önce takmaları önemlidir.

  • Sıkıca kapatılmayan rimeller kurumaya mahkumdur

Rimeller en çabuk yıpranan makyaj ürünlerindendir. Ayrıca çabuk kurudukları için daha bitmeden çöp kutusunu boylarlar. Sürmeden önce rimel fırçasını birkaç defa içine sokup çıkarırız. İşte rimellerin çabuk kurumasının en temel sebeplerinden biri de budur. Sıkıca kapatılmayan rimeller de kurumaya mahkumdur.

  • Kuruyan rimeller için acıbadem yağı kullanmayın

Rimeller ortalama 3 ay gibi bir sürede kurur. Çoğu zaman duyduğumuz, acıbadem yağıyla rimel yumuşatma işlemi ise tamamen yanlış bir uygulamadır. Bu şekilde yumuşatılıp kullanılmaya devam edilen rimeller, gözlerde yanma ve alerji yapabilir. Unutmayın gözlerimiz en hassas organlarımızdan biridir ve çok çabuk mikrop kapabilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 119 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,582 saniyede oluşturuldu.