Egzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin…

Egzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin…
Yüzdeki kan dolaşımını arttırmanın en iyi yolu mimik egzersizleridir. Bu egzersizleri disiplinli ve sabırlı bir şekilde uygularsanız kırışıklıkları önlersiniz!

Egzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...Öncelikle cildinizin geç yaşlanmasını istiyorsanız yapmanız gerek ilk şey nemli tutmak ve cilt temizliğine dikkat etmek. İkincisi ise kan dolaşımının hızlı olması. Eğer kan dolaşımı hızlı olmazsa ciltteki kırışıklıklar artıcak, cilt soluk ve sağlıksız görünecektir. Yüzdeki kan dolaşımını arttırmanın en iyi yoluysa mimik egzersizleridir.

YORGUN GÖZLERE UYGULANACAK EGZERSİZEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Gözlerinizi sonuna kadar açın ve kısa bir süre bekleyin. Eğer göz kapaklarınızda da sarkmalar varsa göz çevrenizdeki kaslarıda sıkın.

ALINA UYGULANACAK EGZERSİZEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip aşağıya doğru itin, bu baskıya alın ve kaş kaslarınızla kısa bir süre karşı koyun.

DUDAK KENARLARINA UYGULANACAK EGZERSİZEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Dudaklarınızı dişlerinizle sıkın ve ağzınızın yan kısımında bulunan kasları yukarı doğru hareket ettirin. Bu egzersiz üst dudak üzerindeki kırışıklıklarında oluşmasını engeller.

YANAKLARA UYGULANACAK EGZERSİZEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyarak gülümseyin. Dudaklarınızı uç kısmını olabildiğince yukarı çekin.

GÖZ ETRAFINA UYGULACAK EGZERSİZEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Parmaklarınızı gözlerinizin yanlarına koyarak gerin ve gözleriniz yarıya kadar kapatın. Daha sonra göz çevresindeki kasları sıkın ve bırakın.

DÜZENLİ OLARAK UYGULAYINEgzersizlerle Kırışıklıkları Önleyin...

Mimik hareketlerini sağlayan kasların sürekli kasılıp gevşemesi sonucunda cilt esnekliğini kaybeder ve derin izler ortaya çıkar. Yüzdeki kaslar bedendeki diğer kaslar gibi değildir, yüz ifadelerindeki değişiklikler dışında çalışmazlar, böylece zayıflarlar. Bu zayıflama sonucunda ciltte sarkmalar meydana gelir. Günün belli saatlerinde bu egzersizleri uygulayarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Ama en önemlisi gülümsemeyi yüzünüzden eksik etmeyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,583 saniyede oluşturuldu.