En İyi Göz Makyajları…

En İyi Göz Makyajları…

Kadınların en fazla tercih ettiği ve bakışları en çekici hale getiren göz makyajı modellerini sizin için seçtik…

Dramatik göz makyajı: Göz kalemini üst kirpik diplerine veya ince bir hat halinde her iki kirpik dibine sürün. En İyi Göz Makyajları...En İyi Göz Makyajları...Ama gözleriniz çok kısıksa bu ikincisini önermem; çünkü iyice kısık görünür. Bunun yerine alt kirpik diplerine renkli göz kalemlerinden sürebilirsiniz. Göz kapaklarında gölgeyi sadece göz kapağının dış kenarlarında belli belirsiz ve yumuşak hatlı uygulayın. Bu iş için parmaklarınızla farı dıştan içe hafifçe sürün. Ve son olarak dramatik görünüm için kirpiklerinizi bolca rimellenin.
Kadınların en fazla tercih ettiği ve bakışları en çekici hale getiren göz makyajı modellerini sizin için seçtik…

Naturel göz makyajı:En İyi Göz Makyajları...

İlk olarak göz altlarınıza kapatıcı sürün. Göz altlarınızdaki kapatıcının belli olmaması için allık fırçasıyla bir iki dokuşla pudra sürün. Göz kapağınıza ten rengi tonlarında far sürün. Göz kapağınızın kirpik bitimine ince bir eyeliner çekin. Son olarak kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra küçük bir darbeyle maskaranızı sürün. Makyajınız hazır.

Koyu renk göz makyajı:En İyi Göz Makyajları...

Bu göz makyajı için göz kapaklarınıza bol miktarda siyah far sürün. Daha sonra üst kirpiklerinizin üst tarafına ince bir eyeliner çekin. Maskara ile makyajınızı bitirin.

Işıltılı göz makyajı:En İyi Göz Makyajları...

Kirpiklerinizin alt ve üst kısımlarına parıltılı göz kalemi sürün. Parıltılı far ve maskara sürerek makyajınızı bitirin. Göz kapaklarınızı pullarla süsleyerek gözlerinize daha fazla parlaklık katabilirsiniz.

Kedi gözü makyajı:En İyi Göz Makyajları...

Öncelikle işe göz altı kapatıcısı sürerek başlayın. Göz altı ne kadar açık renk olursa, kedi gözü o kadar öne çıkar. Ardından pudra ile gözaltını sabitleyin. Siyah göz kaleminizi kullanarak göz kapağınızın üzerine içten dışa doğru ince bir çizgi çekin. Sonra göz bitiminden kaşlarınıza doğru hafif bir kuyruk çekin.

Göz hatlarınızın daha da belirgin olması için kaşlarınızın altına beyaz far sürün. Fırça yardımıyla koyu farınızı çizdiğiniz hattın üzerine sürünüz. Kenarlarını taşırmamaya dikkat edin. Mavi, yeşil, bronz, gri, mor gibi dilediğiniz farklı canlı renklerle göz kapağını hareketlendirebilirsiniz. Daha sonra fırça biçimindeki likit kaleminizi kirpiklerinizin hemen üzerine gelecek şekilde üzerinden geçirin.

Bu çizgiyi istediğiniz kadar kalın çekebilirsiniz fakat çizginin iç kısımda ince olmasına dikkat edin. Kenarları düzeltmek için bir kat daha far sürün. Sürdüğünüz farı ve kalemi karıştırıp göz kenarlarına yani dışa doğru çekin. Kirpiklerinizi kıvrımlaştırıp tek kat rimel sürün.

Beyaz göz makyajı:En İyi Göz Makyajları...

Beyaz göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinize sürün. Ardından göz kapaklarınıza beyaz far sürüp sonrasında maskaranızı hafif şekilde sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı:En İyi Göz Makyajları...

Hem alt hem üst kirpiklerinizin diplerini siyah göz kalemiyle boyayıp koyu tonlarda bir göz farını göz kapaklarınıza sürdükten sonra parmaklarınızın yardımıyla far ile kalemin iç içe geçmelerini sağlayarak ve göz kapağınızın üstünde renkleri iyice yayın. Son olarak maskara ile kirpiklerinizi boyayarak buğulu göz makyajınızı tamamlayın.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,778 saniyede oluşturuldu.