Eroin etkisi yaratıyor!

Eroin etkisi yaratıyor!
Eğer ne kadar zararlı olduğunu bildiğiniz halde saatlerinizi güneşlenerek, denize girmeden ve hareket etmeden geçiriyorsanız dikkat! Araştırmalara göre; güneşlenmek bağımlılık yaratıyor ve beyni eroin kullanımına benzer bir şekilde etkisi altına alıyor.

Harvard Üniversitesi”nden bilim adamları güneş ışınlarının vücutta endorfin hormonu salgılanmasına neden olduğunu, bunun da hem Eroin etkisi yaratıyor!ağrıları azalttığı hem de daha iyi hissettirdiğini belirtiyor.Düzenli olarak güneş ışığına maruz kalan fareler üzerinde yapılan araştırmalar, güneşin bağımlılık belirtileri yarattığını ortaya koydu.

Eroin etkisi yaratıyor!Bilim adamlarına göre; bu da neden güneşin zararlı ışınlarının kansere yol açtığını bilmemize rağmen güneşlenmekten vazgeçemediğizi gösteriyor.                                                                                                                                                                                                                                                               ABD”li araştırmacılar bilinen en güçlü karsionjenlerden biri olan UV ışınlarına genetik olarak bağımlı olmamızın son derece şaşırtıcı olduğunu söylüyor.Eroin etkisi yaratıyor!

Çalışmada Harvard Tıp Fakültesi”nden bir ekip farelere 6 hafta boyunca günlük olarak UV ışını verdi. Bu her gün Florida”da 20-30 dakika güneşlenmeye eşdeğerdi. Bir hafta içinde hayvanların endorfin seviyeleri yükseldi ve acıya daha az duyarlı hale geldiler.Profesör David Fisher, bunu eroin etkisine benzetti.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,681 saniyede oluşturuldu.