Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru…

Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru..

Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorusanız önce sormanız gereken ilk beş soruyu listenize mutlaka ekleyin.

1-) Fiziğime uygun implant ölçüsü nedir?

Unutmayın, silikonlu göğüs büyütme operasyonlarında kullanılan boyutlar trendlere göre değil kişinin fiziğine uygun olacak şekilde seçilmelidir. Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru...Sonradan sıkıntı yaratabilecek büyüklük, kalitesiz silikon kullanımı ya da en kötüsü doktor hatası yüzünden sekonder operasyon gerektirecek durumları en aza indirmek için gerçekçi boyutlara sadık kalmakta fayda vardır.

2-) Kullanılan silikonun ömrü nedir?

Meme büyütme operasyonlarında kullanılan silikon implantlar ömür boyu kullanım için değildir. Eski tip silikonların ömrü 10 ila 15 yıl arasındadır. Her yıl silikonun yüzde bir oranında azalma göstermesi eski teknolojiye sahip silikon implantlarda sıkça görülür. Bu yüzden silikonların değiştirilmesi ya da tamamen çıkarılması gibi sekonder bir işlem yaptırmanız söz konusu olabilir. Günümüzde kullanılan silikon implant üreticileri 10 yıl ila ömür boyu dayanıklılık garantisi veriyor.

3-) İyileşme sürecinde nelere dikkat etmem gerekiyor?

Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru...Silikonlu meme büyütme operasyonundan sonra iyileşme sürecinde dikkat etmeniz gereken kurallar olduğunu önceden bilmeniz gerekir. Bu sorumluluğa hazır ve hazırlıklı olmalısınız. Aileniz ve arkadaşlarınızın yardımıyla ilk birkaç günü kollarınızı çok hareket ettirmeden ve zorlamadan geçirmeniz lazım. Ağır kaldırma, yükseğe uzanma gibi kaslarınızı zorlayacak hareketler dikişlerinizin iyileşmesi için yardımcı olmayacaktır. Operasyon sonrası kullanmanız gereken özel sutyen sayesinde hem kaslarınız hem de dikiş yerleriniz belirli bir baskıyla iyileşmeye başlar. Düzenli temizlik, verdiğimiz kremleri ve ağrı kesicileri de saati saatine uymanızı öneriyorum. İstirahat döneminde sağlıklı beslenme ve kısa süreli yürüyüşler vücudunuzun direncini arttırır.

4- Sarkık göğüslerim silikonla toparlanır mı?

Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru...Bu sorunun cevabı kişiye özeldir. Ancak silikon meme implantları göğüslerin sarkıklığına çare değildir. Sadece göğüsün büyüklüğünü değiştirmek üzere kullanılır. Sarkık göğüslerde yapılacak olan meme operasyonlarında duruma göre aynı zamanda kaslarınızı da toparlayarak göğüslerinizi dikleştirme operasyonunu da silikonla birlikte gerçekleştirebilir. Bu sıkça yaptığımız kombin operasyon olduğundan kimi cerrah için her iki operasyonu aynı ana gerçekleştirmek bir sorun taşımamaktadır. Göğüsleriniz için silikonla meme büyütme operasyonu düşünmüyorsanız ve tek derdiniz sarkık göğüsleriniz ise bu meme dikleştirme operasyonları hakkında danışabilirsiniz.

5- En çok hangi estetik ameliyatları gerçekleştiriyorsunuz? Ne sıklıkta meme operasyonu yapıyorsunuz?

Göğüs büyütme operasyonunda sormanız gereken ilk 5 soru...Bir estetik ve plastik cerrahın kitaptaki her vakayı günlük düzeyde bilmesi ve ameliyat etmesi mümkün değildir. İşte bu yüzden kimi plastik cerrah ya benim gibi en çok burun estetiği ve göğüs büyütme ameliyatları yapar kimi liposuctionda uzmandır kimi ise rekonstrüktif vakalarda en iyisidir. İşte bu yüzden estetik yaptırmak istediğiniz cerrahı çok iyi araştırmalısınız. Hangi üniversitede eğitim aldığı, uzmanlığını nerede ve nasıl yaptığını sormanızda bir sakınca olmayacaktır. Eğitim durumunu öğrendikten ve ikna olduktan sonra plastik cerrahınızın en çok gerçekleştirdiği estetik operasyonların neler olduğunu, mümkünse önceden yaptığı operasyonları önce-sonra hallerine mutlaka göz atın. Bir cerrahın teknik olarak bilmesi gerekenlerin yanı sıra kişiye özel iş çıkarabilen ve aynı metoda ve şekli basma kalıp tekrarlamaktan çekinen cerrahlara danışmanızı öneririm. Zira el becerisi ve form verebilme sanatsal bakış açısı da gerektirir. İyi sonuçlar almak adına bir iki doktor değil birkaç plastik cerraha danışın ve fikirlerini alın. Aklınıza yatan ve sizi güvende hissettirmeyi başaran bir plastik cerrahi hekimini tercih etmenizi öneririm.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,632 saniyede oluşturuldu.