Göz şekline göre göz makyajı tüyoları…

Göz şekline göre göz makyajı tüyoları…
Doğru göz makyajı güzelliğinizi taçlandırırken yanlış göz makyajı bütün görüntünüzü mahvedebilir. Göz makyajı uygularken göz şeklinizi ön planda tutmalısınız. Peki göz şekline göre göz makyajı nasıl yapılır?

Küçük göz makyajı nasıl yapılır?Göz şekline göre göz makyajı tüyoları...

Küçük gözlere sahip kişiler makyaj yaparken gözlerini daha derin göstermeye odaklanmalı ve gözlerinin egzotik şeklini vurgulamalı.

Üst göz kapağınıza pudra ya da doğal tonlarda bir far sürerek başlayın. Üst kirpiklerinizin dibine ince bir eyeliner çekin. Göz altınıza kalem çekerken dışına da sürün. En önemlisi üst göz kapaklarınızın içine kalem çekmeyi unutmamak.

Maskara seçerken kirpiklerinizi uzun gösterenleri değil volümlü gösterenleri tercih etmelisiniz. Maskarayı alt ve üst kirpiklerinize uygulayın.

Badem göz makyajı nasıl yapılır?Göz şekline göre göz makyajı tüyoları...

Badem gözlüyseniz şanslısınız çünkü en kolay makyaj uygulaması badem gözlere yapılır. Gündüz makyajı için soft renkler, akşam makyajı için smokey göz makyajı mükemmel olacaktır.

Yine üst göz kapaklarınıza pudra sürün. Göz kapağınızın üstüne, kaşınıza doğru bej far uygulayın. Göz kapağınıza altın, terrakota veya koyu sarı tonlarda far sürdükten sonra crease bölgesine koyu renk bir çizgi çekip dikkatlice yayın. Göz kalemiyle üst göz kapağınızın dışına kuyruk yapın.

Düşük göz makyajı nasıl yapılır?Göz şekline göre göz makyajı tüyoları...

Gözlerinizin düşük olması sizi yorgun ve üzgün gösterebilir. Bu yüzden makyaj yaparken sizi daha canlı ve neşeli göstermesine dikkat etmelisiniz.

Gözlerinizin üstüne pudra sürdükten sonra kirpiklerinizin dibine göz boyunca ince bir eyeliner uygulayın. Gözünüzün düşük olan dış kısmına daha koyu bir renk uygulayıp yukarı ve gözünüzün dışına doğru yayın. Küçük bir kuyruk yapın.

Göz altlarınıza dışa doğru kapatıcı uygulayın. Maskarayı sadece iç ve orta kısımlara uygulayın, dış kısımlara uygulamaktan kaçının. Alt kirpikleriniz için de aynısını yapın.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,997 saniyede oluşturuldu.