Güzelleştiren atıştırmalıklar…

Güzelleştiren atıştırmalıklar…
Öğün aralarında atıştırırken vücudunuz için de iyi gelecek bir şeyler yapmak ister misiniz? Seçimlerinizde bu besinlere yönelirseniz saçınızın, cildinizin ve vücudunuzun daha sağlıklı olmasını da sağlamış olursunuz.

AvokadoGüzelleştiren atıştırmalıklar...

İçerisinde 25’ten fazla vitamin ve besin değeri bulunduran avokado aynı zamanda çok iyi bir antioksidan. Serbest radikallerin vücuda verdiği zararı da önleyen avokado Omega 3 açısından da zengin. Tüm bu yönleriyle avokado yediğinizde cildinizi nemlendirebilir, saçınızı sağlıklı yapabilir ve tırnaklarınızın parlamasını sağlaya bilirsiniz. Üstelik yarım avokado size kendinizi tok da hissettirecektir. Eğer biraz daha tatlanmasını istiyorsanız üzerine limon ve biraz deniz tuzu da ekleyebilirsiniz.

ElmaGüzelleştiren atıştırmalıklar...

Her mevsim ulaşılmasının kolay olmasıyla sevilen elma çok iyi bir antioksidan. Elma atıştırırken tadını farklılaştırmak ve besin değerini yükseltmek için tahin ve balı karıştırın ve sos gibi elmayı bu ikiliye batırarak yiyin. Birçok fındık türünden çok daha fazla besin değerine sahip tahin ve doğal tatlandırıcı bal ile elma harika bir üçlü oluyor.

Kabak çekirdeğiGüzelleştiren atıştırmalıklar...

Mükemmel bir magnezyum ve çinko kaynağı olan kabak çekirdeği göz ve cilt sağlığı için çok iyi. İçerisindeki kolajen ve iyi kolesteroller sayesinde menopoz sonrasında da kadınların ataklarını azaltmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda saçların uzamasını da sağlıyor.

YoğurtGüzelleştiren atıştırmalıklar...

İyi bakterilerle dolu yoğurt bağışıklık sistemini güçlendiriyor, cilde nem veriyor, kırışıklarla savaşıyor. Eğer sade yoğurt yemekten hoşlanmıyorsanız meyvelerle tatlandırabilirsiniz.

Bitter çikolataGüzelleştiren atıştırmalıklar...

Sağlıklı atıştırmalıklar listesinde en sevdiğimiz bitter çikolata cildi UV ışınlarından korur, serbest radikallerle savaşır, kan akışını düzenler. Bir parça bitter çikolatada bakır, çinko ve demir vardır.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,657 saniyede oluşturuldu.