Güzellik ipuçları: BB Krem nedir ve nasıl kullanılır?

Güzellik ipuçları: BB Krem nedir ve nasıl kullanılır?

BB kremler aslında ‘’beautybalm’’, yani ‘’güzellik kreminin’’ bir kısaltması. Ve hayatımıza yeni giren bu ürünler, uzun uzun makyaj yapmaya fırsatın olmadığı günleri tamamen değiştirecek!

Güzellik ipuçları: BB Krem nedir ve nasıl kullanılır?Cilt tonun eşitlemek ve cildini nemlendirmek gibi özellikleri olan BB kremler için renkli nemlendirici de diyebiliriz. Antioksidan içerikleri ile cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, yüksek korumalı faktörü ile güneş ışınlarından da korunmanı sağlar.

Bu ürünü neden bu kadar çok seviyoruz?Güzellik ipuçları: BB Krem nedir ve nasıl kullanılır?

Günlük güzellik rutinini kolaylaştıracak ve makyaj yapmak istemediğinde bile yüzünü pürüzsüzleştirecek bir ürün arıyorsan BB kremler tam sana göre! Hafif formülüyle cilt kusurlarını kapatır ve gün boyu cildinin nefes almasını sağlar. Ayrıca kuru bölgeler için uygulaması da çok kolaydır. En sevdiğimiz tarafı ise, ışığı yansıtan özelliği ile cildini daha canlı ve parlak bir hale getirir.

Sana uygun BB kremini seçerken, doğal bir görünüm oluşması için, cilt tonuna uygun renkte, açık, orta veya koyu tonda bir renk seçmen gerekir.

BB krem nasıl uygulanır?Güzellik ipuçları: BB Krem nedir ve nasıl kullanılır?

Eğer daha önce BB krem kullanmadıysan, uygularken sana yardımcı olabilmesi için bir rehber hazırladık.

1.İpucu

BB krem de bir çeşit nemlendirici olsa da, her makyajdan önce yaptığımız gibi, nemlendirici kremi yüzüne uygula. BB kremler nemlendirici ve fondötenin tek bir yerde buluşması, ama özellikle kuru bir cildin varsa, makyaj bazı olarak nemlendirici sürmelisin.

2.İpucu

Doğal bir görünüm oluşturmanın en kolay yolu, BB kremi sünger ve fırçalara gerek kalmadan, parmak uçlarınla yüzüne uygulamak.

3.İpucu

Eğer bazı sinir bozucu sivilceler veya sivilce izlerin varsa, uygulamadan önce kapatıcı kullanabilirsin.

4.İpucu

BB kremini sürdükten sonra 2 veya 3 dakika kuruyana kadar bekleyip, hafifçe pudra uygulayabilirsin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 110 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,925 saniyede oluşturuldu.