Hamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Hamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Hamileyken seks yapılmaz gibi doğru bilinen yanlışları bir kenara koyup bu dönemde hangi pozisyonların güvenli olduğunu öğrenme zamanı.

Hamilelikte güvenli seks nasıl olur?Hamilelikte cinsel ilişkiye doktorun yasak koymaması durumlarında belirli bir döneme kadar devam edilebilir. Doktorunuzla konuşarak ve kontrollü davranarak cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz.

Yan yana pozisyonuHamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Eşlerden her ikisinin de bacaklarını çapraz olarak birbirine geçirmesiyle daha da kolaylaşan bu pozisyonda karşılıklı temas kurmak daha çok mümkündür. Aynı zamanda vücut ağırlığı çok olmayacağından daha rahat bir pozisyondur.

Kaşık pozisyonuHamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Bu pozisyon karın bölgesine baskı yapmadığı ve daha rahat hareket edilebildiği için oldukça rahat bir pozisyondur. Özellikle hamileliğin ilerlemiş dönemlerinde bu pozisyon oldukça uygundur ve G noktasının uyarılmasına olanak verir. Ancak bu pozisyonda kadının sağ tarafına yatmaması önemlidir.

Kadının üstte olduğu pozisyonHamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Bu pozisyonda kontrol kadında olacağından tercih edilebilir. Hatta bu pozisyon hamilelik dönemi için en ideal pozisyon olarak bilinir çünkü orgazma rahatlıkla ulaşılabilir ve kan basıncı arttırmaz.

Kedi pozisyonuHamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Hamilelikte esnek olmayan kadınlar için çok uygun olmasa da G noktasının uyarılması açısından en elverişli pozisyonlardan birisidir.

Yatağın kenarında pozisyonuHamilelikte güvenli seks nasıl olur?

Bu pozisyonda kadın, bacaklarını yatağın dışında kalacak şekilde uzatır ve erkek de yatağın dışında kalacak şekilde durur. Özellikle rahat edilebilecek bu pozisyon hamilelikte rahatlıkla tercih edilebilir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,717 saniyede oluşturuldu.