Hayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde…

1. En önemli işiniz için 2 dakika ayırın…

Bazı günler içinizden iş yapmak gelmiyor olabilir. Onun yerine kanepede yatmak istiyorsanız işiniz için yalnızca iki dakika ayırın. Çünkü bu kararı verip iki dakika çalışmaya başlayınca devamı kendiliğinden geliyor.

2. Gün sonunda gününüzü gözden geçirin ve değerlendirin

Gün içerisinde iyi işler yapmış olmak ve o iki dakika içerisinde bir şeyler başarmış olmak motivasyonunuzu yükseltiyor ve kendinizi iyi hissettiriyor.

3. Günlük mutluluğun çıtasını alçak tutunHayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde...

Mutlu olmak için olağanüstü şeyler yaşamayı beklemek yerine; gün içinde yediğiniz içtiğiniz, işiniz ve rutin uğraşlarınızla mutlu olun. Önemsiz diye algıladığınız gelişmeleri genelde sonradan düşününce takdir ediyoruz. Küçük şeylerle mutlu olmak büyük hedeflerinizi göz ardı etmek anlamına da gelmez. Sadece yaşamdan daha büyük ve küçük şeyleri elde etmek için gösterdiğiniz çabalarda daha az içsel direnme gösterirsiniz.

4. Kendinizi stres altında, korku ve endişe içinde hissettiğinizde karnınızdan nefes alın ve nefesinize odaklanınHayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde...

Bu hem zihninizi hem bedeninizi sakinleştirir hem de sakin bir ruh hali içerisinde işinize devam etmenizi sağlar.

5. Geçmişteki sıkıntılarınızdan ve çelişkilerinizden uzaklaşın

Geçmişte sunumlarınızda veya toplantılarınızda kötü sonuçlar almış olabilirsiniz ama gelecek için aynı kaygıları taşımayın. Bu durumlarda, içinde bulunduğunuz anı yaşamaya çalışın. Pencereden dışarı bakın, kuşları dinleyin, arabaları seyredin, çiçekleri koklayın. İki dakika da olsa, anı tam olarak o anda yaşayın. Bu hem zihninizi hem de vücudunuzu rahatlatacaktır. İyimser bakış açınızın da gelişmesine katkıda bulunacaktır.

6. Birini eleştirmeden önce onu anlamaya çalışınHayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde...

İki dakika ayırın ve ¨onda bende olan ne gibi özellikler görüyorum¨ sorusunu sorun.

7. Karşınızdakine samimi bir iltifatta bulunun

Çevrenizde takdir ettiğiniz bir kişiye iltifat etmeniz durumunda karşınızdaki hem bundan mutlu olacaktır hem de siz bu pozitif yaklaşımınızdan dolayı kendinizi daha iyi hissedersiniz. Daha olumlu ilişkiler kurmak adına iki dakikanızı başkalarını bu kadar basit bir yolla mutlu etmeyi deneyin.

8. Sarılın. Fiziksel temas stresi azaltır ve iyi hissettirirHayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde...

İltifat etmek gibi Hnerik Edberg özellikle sarılmanın da öneminin altını çiziyor çünkü ikisi de çok kolay yöntemler.

9. İlginç olmak yerine ilgili olun

Bir sohbete başlarken iki dakikanızı ayırın ve karşınızdakinin hayatı hakkında sorular yöneltin. Tekrar konuşmak için sıranızı bekler gibi davranmak ilgisizliğinizi gösterir. İlgi göstermeniz halinde ise, Edberg bu olumlu davranışın size geri döneceğini söylüyor. Çünkü bu sayede, hem iyi bir sohbet başlatmış hem de karşılıklı özverili ve tatminkar bir ilişki kurmuş olursunuz.

10. Çeşitliliğe önem verinHayatınızı 2 Dakikada Değiştirebilecek 10 Madde...

Zıtlığı deneyin. Örneğin, hep et yemeği tercih ediyorsanız bu seferlik vejetaryen bir menü sipariş edin. Sık sık hayır dediğiniz şeylere evet deyin. Edberg’e göre daha çok eğlenmek ve keyif almak için birtakım şeyleri karıştırma alışkanlığı edinmek ve bunlara beklenmedik deneyimler kazandırmak son derece faydalıdır.

 

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,797 saniyede oluşturuldu.