İçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları…

İçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları…

Alkollü içecekler aşırı tüketildiklerinde baş ağrısı, yorgunluk, mide bulantısı, halsizlik, kusma, susuzluk ve hatta hafif çapta bir depresyona bile neden olabilirler. İçki sersemliğine neden olan birçok faktör vardır. Farklı türden içkileri karıştırmak, alkol öncesinde aç olmak veya aşırı yemek yemiş olmak, alkolün neden olduğu sıvı kaybını gidermemek veya alkol sonrası yemek yemek gibi sıralanabilir.

Peki, içki sersemliğini gidermek için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Ölçülü Alkol Tüketimiİçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları...

Genel olarak 1. seviyede tüketilen alkol yani 100 miligram kanda 50 miligram alkol keyiflendirici bir etki yaratıyor ancak daha sonrasında artan alkol miktarıyla bazı problemler meydana gelmeye başlıyor. Konuşmada güçlük, konsantre olamama ve algıda zayıflık gibi sorunlar ortaya çıkarken son seviyede vücut artık daha fazla alkolü reddettiği için istifra edilebiliyor. Bu yüzden alkol alırken hangi seviyede kalmanız gerektiğini bilmeniz oldukça önem taşıyor.

Mucizevi B ve C Vitamini Takviyesiİçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları...

Alkol sonrası alınabilecek en faydalı iki vitamin; B ve C vitaminidir. B vitamini sayesinde alkolün vücuda verdiği zararı ortadan kaldırabilirsiniz, bunun için yapmanız gereken et, süt ve tahıllı gıdalar tüketmek. Aynı zamanda yüksek oranda C vitamini taşıyan kivi, greyfurt, çilek, roka veya domates tüketebilirsiniz.

Yeşil Yapraklı Sebzelerİçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları...

Yeşil yapraklı sebzelerde bulunan folik asit alkolün zararlı etkilerini ortadan kaldırmayı destekleyen bir etkiye sahiptir.

Sıvı Kaybını Telafi Edinİçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları...

Tüketilen alkol miktarına gören artan su kaybını önlemek sizleri yorgunluk ve baş ağrısı gibi şikâyetlerden uzak tutar. Hem alkol tüketirken hem de alkol sonrasında su içerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Ilık Bir Duşİçki Sersemliğini Ortadan Kaldırmanın Püf Noktaları...

Rahatlamanızı sağlayacak olan ılık bir duş aşırı alkol tüketiminin yaratmış olduğu depresif ruh halinden sizleri arındırır.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 110 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,616 saniyede oluşturuldu.