İlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi…

İlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi…

Endişelenmeyin, en mutlu çiftler bile kavga ediyor. Çiftlerin en sık kavga ettiği nedenleri ve çözümlerini bilirseniz, önleminizi alıp “ufak sıyrıklarla” atlatabilirsiniz!İlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...Sevgilinizle öyle gereksiz konularda kavga ettiğiniz olur ki, geriye dönüp baktığınızda pişmanlık duyarsınız. Küçük ya da büyük bütün tartışmalar ilişkinizin gidişatını belirleyebilir. İşe iyi yanından bakalım; bu şekilde birbirinizi daha iyi tanırsınız ve belki yıllarınızı yanlış biriyle harcamadan uzaklaşırsınız.

İşte ilişkilerde en çok yaşanan yedi kavganın sebebi ve çareleri…

1) ALIŞVERİŞTE ANLAŞAMIYORUZİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

İlişkinin başında yemeğe çıktığımızda seçenekler arasında sadece çilek, çikolata ve vanilya olduğundan işler çok kolaydı! Zaman geçtikçe seçenekler ve beğeniler konusunda çatışmalar yaşanması çok doğal. Özellikle pazar günleri mobilyacılarda tartışan çiftlere sık sık rastlarız. Kulağa çok garip gelse de, alternatifler arttıkça minicik bir sehpa alırken bile kafa karışıklığının oluşması çok normaldir. Bu durum doğal olarak iki tarafta da strese sebep olabiliyor.

Nasıl önlenir:

Mağazaya gitmeden önce bütçe konusunda sınırlama getirin. O anda önemli gözüken bir karar, sonradan size anlamsız gelebilir. Eğer bir sehpadan bahsediyorsak, şunu unutmayın: Zamanla üzerinde bardak lekeleri oluşacak ve sonsuza kadar sizinle kalmayacak. Diğer bir deyişle, eğer fiyat skalanıza uyuyorsa ve rengini de beğendiyseniz hiç düşünmeden satın alın… Bu kuralı diğer şeyler için de düşünün.

2) SARHOŞKEN TARTIŞMAYINİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

Saat sabahın ikisi ve erkek arkadaşınızla kavga ettikten sonra gözyaşları içinde arabanıza atladınız. Böyle bir olayı mutlaka yaşamışsınızdır. Alkol, normalde çok da abartılmayacak bir olayı büyütmenize sebep olur, doğru düşünmenizi engeller.

Bu yüzden kavga sırasında söylediğiniz bir şey sonradan pişman olmanıza neden olabilir. İçki içmenin ötesinde, yorgunluk bu tartışma senaryosunu daha da tehlikeli bir hale getirebilir.

Nasıl önlenir:

Mantıklı veya duygusal bir şekilde düşündüğünüzde içkili bir insanla tartışmanın faydasız olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda, daha az içkili olan tarafın sorumluluğu üstüne alması gerekir. Hatalıysanız özür dilemek için sabahı bekleyebilirsiniz. Önemli olan kazasız belasız bir şekilde eve varmanız.

3) MALİ KRİZLERİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

Birlikte tatile çıkma planları yaparken bir elbiseye bavul dolusu para yatırmanız erkek arkadaşınızı sinirlendirebilir. Siz de onun bu elbiseyi ne kadar istediğinizi anlamamasına bozulabilirsiniz.Eğer maddi açıdan aynı seviyede değilseniz, para ilişkinizde büyük sorunlar yaratabilir. Eğer bir kişi para biriktirirken diğeri harcama konusunda kendine engel olamıyorsa anlaşmazlık yaşanması kaçınılmazdır.

Nasıl önlenir:

Özellikle birlikte yaşıyorsanız ikinizin de anlaştığı bir bütçe oluşturmak bunun tek çaresidir. Para harcama ve bütçe hakkında konuşmamanız iki tarafın üzerinde de baskı oluşmasına sebep olabilir. Ve gün gelir o baskı bir bomba misali patlayabilir. Neye sahip olduğunuz ve neler istediğiniz konusunda açık olun. İkinizi de mutlu edebilecek ortak bir nokta üzerinde buluşmaya çalışın.

4) ARKADAŞLARINIZA MUTLAKA ZAMAN AYIRINİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

Ara sıra kendi arkadaşlarınızla çıkmalısınız. Her zaman sevgilinizin arkadaşlarıyla zaman geçirmeniz sizi sıkabilir. Bunun sonucunda çatışma yaşayabilirsiniz.Çiftler arasında yaşanan gerginliklerin sebeplerinden biri zaman paylaşımıdır. Sürekli hayatınızdan fedakarlık ettiğinizi düşünüp sinirlenmek yerine iyi organize olmaya çalışın.

Nasıl Önlenir:

Program yapın. Bir günlük ya da takvim edinin. Kim kiminle, nerede, ne zaman ve ne kadar süre görüşecek diye not edin. Eğer uzun zamandır birlikteyseniz, sevgilinizin yakın arkadaşlarıyla aranızda ortak noktalar bulmaya çalışın, özellikle zaman geçirmekten hoşlanabileceğiniz çiftleri belirleyin.

5) ORGAZM OLMA SORUNU cinsellik-sorun-

Yatakta geçirdiğiniz uzun saatler sonunda orgazm olmak yerine tatminsizlik yaşıyorsanız ona sinirlenmeniz doğaldır. Ama güzel bir orantı söz konusuysa, her seferinde orgazm olmayı beklemeyin. Erkek arkadaşınıza yüklenmek yerine, birbirinizi yatakta nasıl tatmin edebileceğinizi konuşabilirsiniz. Ona iltifat edin ve küçük terslikleri büyütmeyin.

Nasıl önlenir:

Nazik ve sabırlı bir şekilde onu yönlendirin. Çok açık fikirli gözükse bile, çoğu erkek bu konu hakkında fazla fikir sahibi değildir.Erkekler adeta bir ödev gibi kitaplar okur, sorular sorar ve konuşurlar. Kadınlardan tek ve en önemli beklentileri ise onlara doğru noktanın gösterilmesidir.

6) ESKİ SEVGİLİ ESKİDE KALDIİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

İlişkinizin bir döneminde mutlaka eski sevgili yüzünden kavga edeceksiniz. Bu bir ilişki klasiğidir. Özellikle çıkmaya başladığınız günlerde ve ikinizden biri yeni ayrıldıysa yaşanır bu sorun. Bunun tek sebebi, yeni sevgilinizin sizin hakkınızdaki hislerine tam anlamıyla güvenmemenizdir. Acaba yeryüzündeki tek ve en mükemmel kadın olduğunuzu mu düşünüyor? Tabii unutmayın, aynı şey erkek arkadaşınız için de geçerli. Sizin için yaratılıp yaratılmadığı konusunda şüpheleri varken neden eski sevgililer hakkında konuşuyorsunuz ki?

Nasıl Önlenir:

Geçmişin geçmişte kaldığını anlamalısınız. Konu açıldığında eski sevgiliyi gündemden çıkarın. İkiniz için neyin önemli olduğuna odaklanın. Üçüncü bir kişiye ihtiyacınız yok. Günün sonunda onunla birlikte olan o değil, sizsiniz. Niye üzülesiniz ki?

7) ÖZEL GÜNLERİ FAZLA ABARTMAYINİlişkilerde En Sık Yaşanan 7 Kavga Sebebi...

Doğum günü ya da yılbaşı gibi özel bir gün için hayal edilen program gerçekleşmeyince çiftler arasında çatışmalar yaşanabilir. Kafanızdaki kusursuz gece için sabahtan itibaren hazırlandığınız halde o sizi ayak üstü bir hamburger yemeğe götürebilir. Büyük hayal kırıklıklarını önlemek için özel günlere yönelik beklentilerinizi belirlemeniz önemli.

Beklentilerinizi çok yüksek tutmanız yaşayacağınız hayal kırıklığı katsayısını artırabilir. Eğer bunun için sevgilinize çok fazla baskı uygularsanız, sizden uzaklaşmasına yol açabilirsiniz.

Nasıl önlenir:

Beklentileriniz konusunda açık olun. Hayal ettiğiniz şeyleri ona ima etmek yerine açık açık konuşmayı deneyebilirsiniz. Ona ipuçları verirken net olun.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,823 saniyede oluşturuldu.