İlişkinizi bitirmeniz gerektiğinin 7 işareti…

İlişkinizi bitirmeniz gerektiğinin 7 işareti…

İlişkilerde öyle bir zaman gelir ki, artık bitmesi gerekir. Peki ilişkinize son vermeniz gerektiğini gösteren işaretler nelerdir?

Güvenimizi kaybettiğimizde!

Bir insan guvenemediği birine aşık kalmaya devam edemez. Güven için inanmak ve kişinin söylediklerini ve davranışlarını kabullenmek gerekir. Güvenmediğiniz kişiye karşi şüpheci davranır ve o kişinin davranışlarını sorgularsınız. İlişkinizi bitirmeniz gerektiğinin 7 işareti...Böyle bir durumda da aşk yoktur.Bana saygılı değil!

Saygı kaybolduğunda; saygı sevgiyle doğru orantılıdır, fakat bu her insan için geçerli değildir. Bu demek değildir ki saygı duyduğun herkese aşıksın. Genel olarak sevdiğin kişiye saygı duyarsın eğer bu kişiye karşı alaycı aşağılayıcı bir tutum içerisindeysen o kişiye karşı gerçek sevgi duyman mümkün değildir.
Sadakatsiz!

Partnerinize olan sadakatin ve inancın varlığı aşkın en büyük göstergelerinden biridir. Eğer kendinizi ilişkinizin devam etmeyeceğine sonunun olmayacağına inandırırsanız ilişkiniz biter. Sadakatsizlik aşkin bittiğinin en büyük göstergesidir.                                                                                                                                                                                                                                  Konuşamıyoruz!

Biraz iletişim eksikliği aşkın büyümesine yardımcı olabilir fakat tamamen iletişimi kaybetmek aşkın da yok olmasına sebep olur. Aşkın da sürekli su ve ışık ihtiyacı olan bitki gibi sürekli iletişime ihtiyacı vardır.                                                                                                                                                                                                                                             Birbirleriyle olmanın mevcut durumunu görmek kişilerin kalbindeki ve aklındaki şüpheleri giderir. İletişimin kaybolması kişilerin birbirlerine karşı olan endişelerinin de kaybolması demektir.
Bir şey hissetmiyorum!

Aşk çekicilikle başlar. Fiziksel, zihinsel veya bir kişinin kişiliğiyle. Ve bu çekicilik, cazibe kişiyi sevdikçe büyümeye devam etmektedir. Ama cazibe giderse o kişiyi sevmeye nasıl devam edebilirsin?                                                                                                                                                                                                                                      Bitmek tükenmek bilmeyen tartışmalar!
Her ilişkide yapıcı tartışmalar yaşanır. Hatta tuzu biberi olduğu söylenir. Ancak bu tartışmalar artık işin içinden çıkılmaz bir boyut aldıysa ve büyük incinmelere neden oluyorsa aşka zarar veriyor demektir. Yani muhtemelen tahammülsüzlük başlamıştır.Mükemmel değilsiniz!

Hiç kimse mükemmel değildir. Hepimizin kusurları ve yanliş davranışları vardır. Eksikliklerimiz ve hatalarımızla normalliğe tamamlanırız. Partnerimizi olduğu gibi kabullenirsek mutluluğu yakalamamız kaçınılmazdır. Fakat değiştirme yolları arar ve değiştirmeye çalışıp kabullenmessek aşkımızda, sevgimizde bir süre sonra biticektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,758 saniyede oluşturuldu.