Kadınlar için vazgeçilmez baharatlar…

Kadınlar için vazgeçilmez baharatlar…

En önemli silahlardan biri olan baharatları kullanmanız için size çok özel bir rehber.

Baharatların önemi

Adet, menopoz, obezite, adet düzensizliği, akne, anemi gibi sorunlarla başa çıkmak için takviye gerekir. Doğal hayat size bu konularda destek verir.

Kadınlar için vazgeçilmez baharatlar...Ağrılı adet görme

Menstrüasyon döneminde iştah kaybı, bulantı, kusma ve kabızlık yaşayabilirsiniz. Yağlı yemeklerden ve ağır baharatlı yemeklerden kaçının. Regl süresinde ağır egzersizlerden kaçının. Mümkün olduğu kadar dinlenin. Sarımsak ve patates yememeye özen gösterin. Zencefil, papatya ve nane çaylarını tüketebilirsiniz.Adet öncesi ağrı

Regl öncesi yaşanan ağrılar, özellikle baş ağrısı, şişlik ve depresyon gibi belirtiler için de, doğa size destek verir. Regl öncesinde melisa çayı, yaban mersini çayı, ahududu yaprağı çayı tüketebilirsiniz.Adet döneminde sol sıvı tüketin. Su, çorba ve sebze suları size destek olur. Alkol ve sigaradan uzak durun. Dengeli beslenin ve fast-food tüketmeyin.
Basur

Acılı ve ağrılı bir hastalık olan basur, kanama ve kaşıntı yapar. Bitkisel destekle daha rahat atlatabilirsiniz. Bu sorunu önlemek ve yaşananları azaltmak için, su içmek, egzersiz yapmak ve kabızlık yapacak besinlerden uzak durmak gerekir.

Basur sorunu yaşayanların bağırsakları rahat hareket ettirmek için lifli besinler tüketmeleri önemlidir. Liften zengin gıdaları mutlaka beslenme planınıza dahil edin.

Ağaran saçlar

Endişe ve kaygıdan uzaklaşın. Yeterli uyku alın. Sıcak duştan kaçının. Grip ve sinüslerdeki hastalıkları tedavi edin.

Çörekotu, sarımsak, Amla üzümü iyi gelen doğal takviyelerdir. Hindistancevizi yağıyla saçlara masaj yapın.Menopoz

Menopoz, kadınların yaşları ilerlediğinde karşılaşacakları bir dönemdir ve bunu bir hastalık gibi değil, bir dönem gibi algılamak gerekir. Bedeninizin yeni bir forma girme çabasıdır.

Hayatınızın bu döneminde osteoporozu engellemek için kalsiyum açısından zengin yiyecekler, günlük egzersiz ve dengeli diyet önem taşımaktadır. Ayrıca yoga gibi egzersizler iyi gelir.
Obezite

Obeziteyi önlemek ve yeni bir yaşam stiline kavuşmak için profesyonel yardım almayı deneyin. Tek başınıza başarmanız güç olabilir.Obezitye mücadele uzun bir süreçtir ve buna sabırla, azimle devam ederseniz, başarırsınız. Beslenme takibi, günlük yaşam egzersizleri gibi detaylar önem kazanır. Her gün düzenli beslenin ve bitkisel çaylardan destek alın. Ayrıca kırmızı biberin etkisini de unutmayın.

Kramplar

Eklem, sırt ve midede oluşan kramplar, vücudunuzun hareket kabiliyetini kısıtlar. Vücudun susuz kalması, uykusuzluk ve stres gibi durumlar krampların oluşmasında etkilidir.

Lavanta, nane çayı, adaçayı ilk akla gelen bitkisel çaylardandır. Ayrıca düzenli masaj yaptırmak da etkilidir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 123 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,887 saniyede oluşturuldu.