Kalıcı bir makyaj için…

Kalıcı bir makyaj için…

Siz de saatlerce uğraşarak yaptığınız makyajın, bir saat içinde uçup gitmesinden şikayetçiyseniz, bu yazı tam size göre.

Tabii ki akmayan makyaj bir mucize değil, püf noktalarını bilen bir çok kadın makyajını kalıcı bir şekilde kullanıyor. Eğer siz de kalıcı bir makyaj istiyorsanız ip uçlarınız burada. Ama hepsinden önce anahtar cümleyi söyleyelim: Bir kadının en iyi makyaj arkadaşı toz pudradır.Kalıcı bir makyaj için...
Kapatıcıyı göz altlarınıza noktalar halinde bastırın ve nazikçe yayın. Şimdi küçük bir pudra fırçasıyla saydam, toz bir pudrayı bu bölgeye hafifçe sürün. Bu, aynı zamanda rimelin akarak göz çevresinde koyu renk halkalar yapmasını da engeller..                                                                                                                                                                                                                                  Krem allık ürünleri krem formunda kullandığınızda, miktarı az tutmak iyi olacaktır. Bunun nedeni ürünün kıvamıdır.                                                                                                                                                                                                                                           Yani allıktan bahsediyorsak, allığın krem içeriği bunun yüze kolayca yayılmasına sebep olur. Bunu önlemek için de allığınızı sürdükten sonra yanaklarınıza gene toz pudra sürmeniz en iyisi olacaktır. Böylece allık yanaklarınızda kalır, etrafa yayılmaz..                                                                                                                                                                                                                                    Göz kaleminin dağılması normaldir.                                                                                                                                                                                                                                Hatta bu, göz kalemine has bir özelliktir. Burada kaçınmanız gereken bir şey varsa, o da ni sabitlemeye çalışıp, dağılmasını önlemektir; çünkü göz kalemi hafifçe dağıldiğinda, size çok daha seksi bir hava katacektır. Onu sabitlemeye çalışmak, daha katı ve keskin bir ifadeye sebep olur

Ancak gene de göz çevresinde katı ve keskin bir çizgiden yanaysanız, o zaman o belirginliği sağlamak için sıvı halinde olan eyelinerları kullanın.
Ruj ya da dudak parlatıcısını bir türlü taşırmadan süremiyorsanız, o zaman parmak ucunuzu fondötene değdirin ve dudak çizgisinin üzerine doğru yayın. Bu, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatır ve dudakları düzeltip pürüzsüzleştirerek boyanın sabit kalmasını sağlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 119 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,732 saniyede oluşturuldu.