Kol sıkılaştırıcı 5 egzersiz…

Kol sıkılaştırıcı 5 egzersiz…

Kollarınızı çalıştırmak ve şekle sokmak düşündüğünüz kadar zor değil. kol sıkılaştırıcı 5 egzersiz önerisini evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...Sıkı ve güçlü kollar, erkeklerin olduğu kadar kadınların da en büyük hayalleri arasında. Kollarınızı ve omuzlarınızı çalıştırabileceğiniz bu egzersizlerle yaza daha iddialı girebilirsiniz. Üstelik bu egzersizleri evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Sırtüstü kol çalıştırmaKol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...

Neden işe yarıyor? Triceps swing, kol kaslarını ileri geri çalıştırılarak yapılıyor, kol kaslarını etkili biçimde çalıştırıyor.

Nasıl yapılıyor? Sırt üstü yere uzanın. Sırtınız düz, dizleriniz kırık, ayaklarınız tam karşıya bakacak şekilde olsun. Her iki elinize de birer dambıl alın. Önce sağ kolunuzu 10 kere yukarı kaldırın aşağı indirin ardından diğer kolunuzla bu hareketi yapın. 3 set yapıp, bitirin.

Kol ve bacakları çalıştıran egzersizKol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...

Neden işe yarıyor? Opposite arm and leg lift, çapraz kol ve bacak çalıştırılarak yapılıyor. Kol ve bacaklarınızı güçlendiriyor, sırt kaslarını forma sokuyor ve güçlendiriyor.

Nasıl yapılıyor? Dirseklerinizin ve dizlerinizin üzerinde dört ayak üzerinde durma poziyonu alın. Sağ kolunuzu düz bir şekilde tam karşıya uzatırken aynı anda sol ayağınızı da arkaya doğru uzatın. 5 saniye kadar böyle durun, indirin ve başlangıç pozisyonuna geldikten sonra bu defa tam tersini yani sol kolunuzu ve sağ bacağınızı aynı anda kaldırın. 10 kez tekrarlayın.

Dizler üzerinde dambılla eğilmeKol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...

Neden işe yarıyor? Bicep Curl with Alternating Lunge, vücudunuzu da kol kaslarınız kadar çalıştıran bir egzersiz.

Nasıl yapılıyor? Her iki elinize de birer dambıl veya su şişesi alın. Sağ dizinizi kırarken aşağı doğru eğilerek sol bacağınızı arkaya doğru uzatın. Sağ dizinizin ayak parmak hizanızı geçmesine izin vermeyin. Aynı anda sol kolunuzu yukarı doğru kıvırın. Her iki taraf için de tekrarlayın.

ŞınavKol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...

Neden işe yarıyor? Şınav kol kaslarını çalıştıran en etkili egzersizlerden biri.

Nasıl yapılıyor? Elleriniz omuz genişliğinde, parmaklarınız tam karşıya bakacak şekilde bacaklarınız düz ve arkaya doğru kalça hizasında uzatırken yavaşça kollarınızla birlikte yere eğilip geri kalkın. 15 kez tekrarlayın.

Kollar yukarıdaKol sıkılaştırıcı 5 egzersiz...

Neden işe yarıyor? Overhead tricep extensions, kol ve omuzları şekle sokmak için çok iyi bir egzersiz.

Nasıl yapılıyor? İki elinize kaldırabileceğiniz ağırlıklarda bir dambıl alın. Dirsekleriniz kulak hizanızda bükülü şekilde dambılı tutun, sonra kollarınızı dümdüz yukarı kaldırın ve burada tutun ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün. Kendinizi biraz daha zorlamak isterseniz çift dambılla deneyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 110 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,648 saniyede oluşturuldu.