Mutlu çiftlerin küçük sırları…

Mutlu çiftlerin küçük sırları…

Çok uzun süredir mi berabersiniz? İlk tanıştığınız ve birbirinize aşık olduğunuz zamanlardaki gibi eğlenceli programlar yapıp aşkınızı canlandırmanız mümkün.

“Yeni şeyleri denemek beyindeki iki farklı kimyasalın salgılanmasını hızlandırabiliyor. Bunlar, ilk aşık olduğunuz zaman salgıladığınız dopamin ve noradrenalin” diye açıklıyor Stony Brook Üniversitesi’nden Psikolog Dr. Arthur Aron. Mutlu çiftlerin küçük sırları...Vereceğimiz fikirlerle birbirinize tekrar sırılsıklam aşık olacaksınız!

Değişik insanlarla görüşün

Her zaman aynı arkadaşlarınızla görüşmek yerine, bir değişiklik yapın ve yeni tanıştığınız kişileri yemeğe veya kahvaltıya davet edin. Hayatlarıyla ilgili sorular sorarak ve kendi hayatınızın detaylarını anlatarak birbirinizi daha yakından tanımaya çalışın. Tekme atın

Koşuya çıkmak veya bisiklete binmek güzeldir ama boks yapmak veya başka bir dövüş sporuyla uğraşmak kadar enerji seviyesini yükselten ve sizi ter içinde bırakan başka bir aktivite olamaz.Spor salonunuzda bir seansa birlikte katılın. Korkmayın birbirinize vurmayacaksınız, sadece hocayla çalışacaksınız. Ayrıca, içinizdeki kızgınlıklardan bu şekilde kurtulmaya çalışmak tahrik edici olabilir.

İkinci el mallar satan bir mağazaya gidin

Kendinize maddi bir limit koyun ve mağazayı baştan aşağı gezerek birbirinize vintage tişörtler veya güzel şapkalar, havalı kıyafetler alın.                                                                                                                                                                                                                                                            Yola koyulun

Haritayı elinize alın ve yaşadığınız yere yakın ama daha önce hiç görmediğiniz yerleri seçin. En ilginç ismi olan yeri belirleyin ve oraya gidin. Çıralı ya da Bördübet’te sizi nelerin beklediğini bilemeyeceğiniz için kendinizi hir macera yaşıyor gibi hissedeceksiniz!

Falcıya gidin

İnanmanıza hiç gerek yok ama birlikte avuç içlerinize, tarot kartlarınıza veya astroloji haritanıza baktırdığınız zaman, birbirinizin farklı yönlerini keşfedebilir ve gelecekle ilgili planlarınız hakkında konuşma fırsatı bulabilirsiniz. Falcının tuhaflıklarını ve gelecekle ilgili size söylediklerini konuşmak da eğlenceli olabilir.
Değişik lezzetler deneyin

Yaşadığınız şehirde bulabileceğiniz Hint, Rus veya Meksika gibi hiç denemediğiniz ülke mutfaklarının restoranlarına gidin. Çok sevebilir ya da nefret edebilirsiniz ama bu konuda konuşacak çok şeyiniz olacağı kesin!

Birlikte yeni bir şey öğrenin

Tenis oynamak veya İtalyanca öğrenmek gibi birlikte yapabileceğiz bir konuda ders almaya başlayın. Sıfırdan bir şey öğrenmeye başlamak eğlencelidir ve hatta devam ederseniz boş zamanlarınızı değerlendirmek için yeni bir yol bulmuş olursunuz.

Koca bebekler gibi yemek yiyin

En sevdiğiniz fast food restoranına gidin ve çocukken yemeyi sevdiğiniz şeyleri sipariş edin. Aldıklarınızı eve götürün ve bir yetişkin gibi yanında bir kadeh şarap eşliğinde yemeyi deneyin.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,696 saniyede oluşturuldu.