Pürüzsüz bacaklar….

Epilasyon yöntemlerinin artılarını ve eksilerini gözden geçirin!

Pürüzsüz bacaklar
Tüy sonunundan kurtulmanın pek çok yolu var. Peki sizin için en sağlıklı ve uygun olanı hangisi?

Jilet
Avantajı: Acil durumlarda işe yarayan, en yaygın ve en pratik yöntem. Evde, tatilde rahatça uygulanıyor, fazla zaman almıyor. Islak yöntemde tıraş köpüğü kullanmanız gerekiyor.
Pürüzsüz bacaklar....Dezavantajı: Uzama su¨resi çok kısa. İki gu¨nde bir tıraş zorunluluğu var. Kendinizi kesmeniz olası.
Uyarı: İster kuru ister ıslak yöntemi seçin mutlaka jileti kılların çıkış yönu¨nde kullanın.

Sir Ağda
Avantajı: Çam ağacı reçinesinden elde edildiğinden seker içermiyor. Bu da kıl köklerini beslemiyor. Tek kullanımlık kağıt bezler tercih edildiğinden çok hijyenik.
Dezavantajı: Uygulama sonrası sir ağdanın ciltten uzaklaşması için en az 30 dk ihtiyacınız var.
Uyarı: Ciltteki ağda atıklarını çıkarmak için temizleme yağı kullanın ve 30 dakika sonra yıkayın.

Epilatör
Avantajı: Çalışan kadının vazgeçilmezi. Çantasına her yere götürebilecek kadar ku¨çu¨k. Evde, seyahatte, duş altında rahatlıkla uygulanabiliyor.
Dezavantajı: Bir sonraki epilasyon döneminde kılların her biri aynı boyda olmayabiliyor.
Uyarı: Uygulama öncesi mutlaka cildinize talk pudrası sürün. Kıl yönünün tersinden alın.Pürüzsüz Bacakların Sırrı

Pürüzsüz bacakların sırrını tüm kadınlar merak ediyorlar. Bu yazımda sizlere pürüzsüz bacaklara sahip olma hakkında önerilerde bulunacağım. Öncelikle bacakların düşmanlanrından sonrasında ise bacaklarınızın bakımlarından bahsedeceğim. Pürüzsüz bir cilt bacaklarınız içinde çok önemlidir. Pürüzsüz cilt için önerilerim de olacak.

Güzel Bacakların Düşmanı Nelerdir?Pürüzsüz bacaklar....

Bacakların en büyük düşmanı aşırı kan basıncıdır. Yani spor yapmayan bir kişinin gün içerisinde ayakta fazla kalması güzel bacaklar için mümkün değildir. Kan gereğinden fazla vücudun alt ekstrimite denilen yani bel altı bölgesinde kalması, damarlarda şişlik yaratır. Buda varis nedenidir. Halk arasında yaygın olarak bilinen varislerin nedeni ayakta kalmaktan başlar. Spor yapan kişilerde kan dolaşımı hızlı olduğundan kalp kan pompalamaktada zorlanmadığından varis oluşumu minimum seviyededir.

Pürüzsüz Cilt, sağlıklı cilt demektir. Vücudunuzdaki tüyler deri altındaki vitamin ve besinleri gereğinden fazla emerler ve cildin kurumasına döküntüler oluşmasına neden olur. Dikkat ederseniz erkek sporcular bile bacak tüylerini temizlerler. Bunun nedeni vitamin ve besinlerini tüylerlerin almaması içindir. Bunun için bacaklarınızdaki tüyleri kış aylarında olsa dahi devamlı alın.

Güzel bacaklarınız olsun istiyorsanız hergece yatmadan önce bacaklarınızı havaya kaldırarak bir yandan da masaj yaparak rahatlamasını sağlayın. Eğer gün içerisinde çok fazla ayakta kaldı iseniz bunu mutlaka yapmalısınız. Yatarak bisiklet sürme sporu bacakaların güzelliği için çok önemlidir.

Bacak Bakımı

Pürüzsüz bacaklar....Bacağınızın cilt bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Yapılan en büyük yanlışların arasında sadece yazın bakım yapılmasıdır. Oysaki kış aylarındada aksatmadan bakımını yaparsanız yazları çok daha güzel bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacaklarınızın kan dolaşımını hızlandırın. Kan dolaşımını hızlandırmak için banyoda soğuk sıcak su etkisi yapın ve duşunuzu asla çok sıcak su ile almayın. Unutmayınki sıcak su vücut dolaşımını yavaşlatır, soğuk su vücut kan dolaşımını hızlandırır. Dikkat ederseniz soğuk ülkede yaşayan kadınların ciltlerinin daha güzel olmasının nedeni bu yüzdendir.

Bacaklarınızı mutlaka her banyodan sonra nemlendirin. Nemlendirici olarak badem yağı yada türevlerini tercih edin. Her banyodan sonra en az 10 dakika masaj yaparak badem yağını sürün. Özellikle kış aylarında hergece nemlendirme işlemini aksatmadan uygulayın.

Bacaklarınızı sıkılaştırıp şekil almasını sağlamak için mutlaka spor yapın. Bacaklarınızın güzelliğini düşünüyorsanız yüzme ilk tercihiniz olsun. Yüzme sporunda suyun içerisinde bacaklara yük bindirmeden düzgün hareket etmiş olursunuz. Bu yüzden kaslanmadan bacaklarınızın şeklini düzeltir.

Tek yapmanız gereken üşenmeden yazılanları uygulamanızdır. Göreceksiniz ki özellikle yazları tüm arkadaşlarınız size bacaklarınızı soracak.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 148 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,834 saniyede oluşturuldu.