Saç Boyama Sanatı…

Saç Boyama Sanatı…
Birçok kadın saçlarını evde boyamayı tercih ediyor. İşte, evde yapılan boyalarla ilgili kafa karışıklığını giderecek ipuçları…

Nelere dikkat etmeli?

Özellikle evde saçlarını kendileri boyamayı tercih eden bayanların en çok zorlandıkları konu yeni bir markaya geçilirken veya mevcut renk değiştirildiğinde ortaya çıkar. Kadınların en çok yanıldığı nokta, satın almayı planladıkları ürünün ambalajındaki mankenin saç Saç Boyama Sanatı...rengini esas alarak seçim yapmalarıdır. Ama esas olarak tercihin markanın renk kataloğu dikkate alınarak yapılması gerekir. Çünkü bu kataloglarda kullanılan materyallar, insan saçına en yakın yapıya sahip bizon kılından yapılmış renksiz tutamlardır.

Renk seçimi yapılırken, beyaz kapatmayı tercih eden kadınlar da sık sık yanılgıya düşerler. Çünkü boyanın kimyasal yapısı ve saçın doğal renk pigment yapısına bağlı olarak bazı tonların beyaz özelliği yoktur, yani saçtan kaybolmuş doğal renk pigmentlerinin yerini alma özellikleri saç boyalarında mevcut değildir.

Saç boyaları, saç ve özellikle deri üzerinde kimyasal reaksiyona sebep oldukları için aynı zamanda alerjik reaksiyonlara da sebep olabilirler. Özellikle bazı cilt tipleri doğaları gereği mutlaka alerjik tepki verecekleri için, önerilen alerji testlerini uygumalıdır. Herhangi bir olumsuz etki ile karşılaşmamak için, az miktardaki ürün bileşenlerinin karıştırılması ve kulak arkası veya kol içi gibi hassas bölgelere az miktarda sürülerek denenmesi ve 48 saat beklenerek cildin tepki verip vermediğinin anlaşılması üzerine saç boyama işleminin yapılması en uygunudur.

Nasıl bir boya seçmeli?Saç Boyama Sanatı...

Boya seçiminde özellikle saç gibi kadınların en önemli güzellik simgelerinden biri olan bir yapıya kimsayal uygulama yapılması ister istemez kişinin renk seçiminde veya beyaz kapatma isteğinden çok daha fazla, ürünün kalitesine önem vermesini gerektiriyor. Son dönemlerdeki trend ise, saça boya uygulanırken en az zararın verilmesi. Uluslararası birçok saç bakım firması bu tip pratik boya setlerinin evde kullanım alternatifini tüketicilerin beğenisine sunmuş durumdalar. Saçın boyama işleminden sonra bakımını gerçekleştiren çeşitli doğal özlerle hazırlanmış bakım kürlerini içeren boya setleri de Türkiye’de bulunuyor. Hatta geleneksel olarak hepimizin başvurduğu badem protini ile bakım sağlayan doğal kürleri içeren markalar dahi mevcut.

Mevsime göre boya seçimiSaç Boyama Sanatı...

Mevsim değişikliği ile gelen yeni moda akımlarının ve trendlerinin kişilerde değişiklik arzusunu yükselttiği bir gerçek. Bu nedenle mevsim başlangıçlarında yenilenme sürecinin de başlamasıyla birlikte saç boyası alımının arttığı gözlenir. Renk tercihi ise mevsimin genel akımına göre değişiklik gösterir. Bu sezon ise bakımlı, parlak ama doğal, ten ve göz rengine uygun tonlar yükseliş trendinde. Bu arada işin bir de psikolojik boyutu var. Genellikle kadınlar kendilerini kötü hissettiklerinde saçlarıyla ilgili değişiklik yapmaktan hoşlanıyorlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,679 saniyede oluşturuldu.