Saç Tellerinizin İncelmesine Neden Olan Faktörler…

Saç Tellerinizin İncelmesine Neden Olan Faktörler…

Saçlarınızı kökten uca kaliteli kozmetik ürünleriyle besleseniz de onları içten beslemek çok daha önemlidir.

Saç Tellerinizin İncelmesine Neden Olan Faktörler

Saçlarınızı kökten uca kaliteli kozmetik ürünleriyle besleseniz de onları içten beslemek çok daha önemlidir. Saç Tellerinizin İncelmesine Neden Olan Faktörler...Ne kadar bakım yaparsanız yapın eğer beslenme planınızda protein ağırlıklı gıdalar yoksa bol su tüketmiyorsanız ve A, B, C ve E vitamini açısından zengin gıdalar almıyorsanız saçlarınızın dökülmesi kaçınılmaz olur. Tüm bunlara ek olarak çevresel etmenler de saç tellerinizin incelmesine neden olabilir. İşte saçlarınızı güçsüzleştiren faktörler;

Sıcak Duş

Soğuk havalarda ısınmak amaçlı sıcak duş tercih ediyor olabilirsiniz ancak sıcak su saçınızın nem dengesini zamanla bozar. Bu da saçlarınızın sönük ve zayıf görünmesine neden olur. Yaz veya kış aylarında ılık suyla duş almaya kendinizi alıştırmalısınız.

Saç Şekillendiriciler

Fön makinesi, saç düzleştiricisi ve diğer tüm ısı bazlı çalışan saç şekillendiriciler saç tellerinize büyük ölçüde zarar verir. Bu nedenle duş sonrası ya saçlarınıza yüksek ısıya karşı koruyan kremlerden sürüp sonrasında saç şekillendiricileri uygulayın ya da kendi kendine kurumasını bekleyin.

Katı Diyetler

Gün içerisinde vücudunuzun dolayısıyla saçınızın alması gereken vitaminleri ve mineralleri almıyorsanız kısa sürede saç kayıpları yaşamaya başlayabilirsiniz. Bu yüzden katı diyetlerin önerdiği uzun süreli açlıklardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Bir diyetisyen kontrolünde sağlıklı ve dengeli beslenerek kilo vermek en doğru yöntemdir.

Saç Modelleri

Saçlarınızı sıkıca toplamak veya atkuyruğu yapmak sizlere güzel bir görünüm kazandırabilir ancak eğer sıklıkla yapıyorsanız zamanla saç tellerinizde incelme, saç köklerinde zayıflama ve saç kayıpları yaşayabilirsiniz.

Saç Spreyi veya Jöle

Saçınızın kabarmasını engellemek veya verdiğiniz şekli sabitlemek üzere uzun süre saçınızda kalan sprey veya jöle gibi şekil verici maddeler saç tellerinin zamanla incelmesine ve dökülmesine neden olur.

Bazı İlaçlar

Antidepresanlar, tiroid ilaçları ve doğum kontrol hapları gibi vücudun doğal dengesini değiştiren ilaçlar saçlarda zayıflamaya da neden olabilir.

Aşırı Güneş Işınlarına Maruz Kalmak

Yazın bronz ten makbul olabilir ancak güneş ışınlarının en zararlı olduğu 10.00-15.00 saatleri arasında güneşlenmemeye özen göstermek gerekmektedir. Cilt kanseri riskinin ortaya çıkmasına neden olan güneş ışınları aynı zamanda saç tellerinin zayıflamasına da neden olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,677 saniyede oluşturuldu.