Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?

Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?

Saç kırıklarına karşı kolay ve etkili önlemler alarak kırıkları önleyebilirsiniz. Saç kırıklarıyla mücadele için püf noktalarını sizin için hazırladık…

Tüm kadınlar saçındaki kırıklardan şikayet eder. Özellikle saçı biraz uzun olanlar, ellerine bir Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?tutam saç alıp, her fırsatta uçlarına dokunur. Daha fazla güzelleşmek uğruna çoğumuz saç boyası, perma, röfle gibi güzelleşme işlemlerinden; jöle, saç spreyi, köpük gibi saç şekillendiricilerinden vazgeçemiyoruz. Bazılarımız fön çektirmeden ya da maşa ile saçını dalgalandırmadan dışarı çıkmıyor. Fakat kırılan saç uçları sadece saçın sağlıksız görünmesine neden olmuyor aynı zamanda sürekli uçlardan kestirmek zorunda kaldığımız için saçın çok daha uzun sürede istediğimiz uzunluğa gelmesine neden oluyor.

Her saç teli üzerinde koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bu koruyucu tabaka saç telinin ucuna doğru incelir ve saç uçlarını olumsuz dış etkenlere karşı savunmasız bırakır. Zaten kök ve telin orta bölümüne kıyasla daha zayıf olan uçlar güneşe, saç düzleştiriciye, boyaya ve diğer saç ürünlerine maruz kaldığında saç teli ikiye ayrılır. Eğer bu kırıklar alınmazsa ilerleyen zamanlarda saç daha sık dolanır ve oldukça sağlıksız görünmeye başlar.

Kırık neden oluşur?Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?

* Boya, perma gibi kimyasal işlemlerin çok sık tekrarı
* Saç kurutucu ve düzleştiricilerin yoğun kullanımı
* Sık fön yapılması
* Saçın sürekli ve aynı biçimde çok sıkı şekilde arkaya doğru toplanması
* Saç toplanırken çok sıkı lastik kullanılması
* Saça uygun olmayan bakım ürünlerinin kullanılması
Tüm bu faktörler saçın kuruyup cansızlaşmasına neden olur. Bu da saçı daha kırılgan hale getirir.

Saçı kestirmek kırık sorununu çözer mi?Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?

Saçı belli aralıklarla kestirmek kırık sorununu tek başına çözmez, sadece görsel bir düzelme sağlar. Aynı zamanda saçın onarılmaya da ihtiyacı vardır.

Banyo sonrasında Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Saç Bakım Kürü ile saç kırıklarımızı ilk kullanımdan itibaren anında onarmaya başlayabiliriz. Ayrıca bu bakım kürünü Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Şampuan ve Saç Bakım Kremi ile birlikte kullanırsanız daha da başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kırık olmaması için saçı nasıl taramalıyız?Saçımız Neden Kırılıyor ve Hangi Önlemleri Alabiliriz?

Geniş dişli ve dişlerin uçları yuvarlak bir tarak kullanmak iyi olur. Saçı fırçalamak istiyorsak, önce tarakla açtıktan sonra saçı fırçalamak daha sağlıklı olacaktır.

Sürekli aynı yönde taramak, saç köklerinin yıpranmasına yol açar. Farklı modeller yaparak saç köklerimizin daha canlı kalmasına katkıda bulunabiliriz. Saçımızı besleyip esnekliğini artıracak ve kırılmasını önleyecek saç bakım ürünleri kullanmalıyız. Kuruluk da kırılmanın en önde gelen sebebidir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,656 saniyede oluşturuldu.