Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü konularında kapsamlı çalışmalarına halen devam eden başarılı Doktor Mehmet Öz, yedi ana yanlışın sağlığımızı tehdit ettiği konusunda bizi uyarıyor.

Sabah esneme hareketleri yapmamak:

Sağlıkla İlgili 7 Günah!Esneme hareketlerinin kalp krizi riskini azaltma, stresi hafifletme ve kan dolaşımına yardımcı olma gibi birçok faydası var.

Sabah kahvaltısını ihmal etmek:Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Günün en önemli öğünü, hiç kuşkusuz kahvaltı. Öğün olarak atlamanın birçok negatif sonucu var.Geç kalmak:

Bir yere geç kalmak stresi arttırır. Kronik inflamasyona (kızarıklık ve iltihap) ve yüksek tansiyona sebep olabilir. Yıllar geçtikçe kalp kasları kalınlaşabilir, bu da yaş ilerledikçe birçok sağlık problemine yol açar.

Bilinçsiz beslenme:Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Özellikle iş yerlerinde birçok kişi öğleden sonra saat 15 civarında bir şeyler atıştırma ihtiyacı duyar. Bu atıştırmalık genellikle kalori yüklü olup bilinçsiz yeme kategorisine girer. Vücudumuza ne aldığımızı düşünmeden yenilir ki bu da kilo alımına neden olur.

Aile ve arkadaşlardan kopmak:Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Arkadaşlardan kopuk yaşamanın birçok sonucu var. Sevdiklerinizden izole yaşamak stres kaynağıdır. Stresle sağlıklı ve yapıcı baş etmenizi engeller.

Çok fazla oturmak:Sağlıkla İlgili 7 Günah!

İstatistikler, iş yerinde her oturduğumuz saatin ölün oranını yüzde 11 artırdığını gösteriyor. Tüm gün oturduğunuz süre içinde 30 dakikalık bir aktivite zamanı yaratın.

Düzenli uyku:Sağlıkla İlgili 7 Günah!

Belirli bir uyku saatine ve ritüeline sahip olmamak, kalitesiz ve yetersiz bir uykuya sahip olur. Bu durum ise diyabet hastası olmakla eşdeğerdir

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,673 saniyede oluşturuldu.