Sana en uygun tırnak şeklini seç!

Sana en uygun tırnak şeklini seç!

Maniküre başlamadan önce, tırnaklarına istediğin şekli vermek için hangi tırnak şeklinin sana uyacağını bulman gerekir. Bazı tırnak biçimleri takma tırnakları kaldırabilir, bazıları kaldıramaz, Sana en uygun tırnak şeklini seç!bazıları keskin hatları uygulayabilirken, bazıları uygulayamaz. Kısacası hangi şeklin sana göre olduğunu öğrenmelisin. Bunu da tabii ki rehberimize göz atarak öğrenebilirsin!

Yuvarlak tırnaklar:

Kısa tırnaklara sahip olanlar için en ideal tırnak şeklidir. Törpünle sadece tırnağının üst kısımlarının yanlarını törpüleyerek oval bir görünüm elde edebilirsin.

Yuvarlak / Kare tırnaklar:

Bu tırnak şekli özellikle koyu renkli ojelerle oldukça uyumlu. Orta uzunluktaki tırnaklara sahipsen, tırnağının üst kısımlarını düz şekilde, kenar kısımları ise yuvarlak şekilde törpüleyip bu görünümü yakalayabilirsin.

Kare tırnaklar:

Bu tırnak görünümü için tırnaklarının orta uzunlukta olması gerekir çünkü parmak uçlarının üst kısmından daha uzun olduğunda kare şekli belirgin olur. Ancak aşırı uzunluktan kesinlikle bahsetmiyoruz!

Kare / Oval tırnaklar:Sana en uygun tırnak şeklini seç!

Yuvarlak kenarlar ve düz bir tepe kısmı; bu tırnak şekli tam da uzun tırnakları sevenlere göre!

Oval tırnaklar:

Her tırnak uzunluğuna uygun bu tırnak şekli, klasik bir oje stili (mesela french oje) tercih edeceğin zaman oval şekli deneyebilirsin.

Badem şeklindeki tırnaklar:Sana en uygun tırnak şeklini seç!

Bu tırnak şekli de uzun tırnaklar için hoş bir görünüm oluşturur. Kırmızı ojelerle oldukça uyumlu olan bu tırnak şekline, tırnaklarının kenarlarını yan şekilde törpüleyip, orta kısmının ise hafif sivri görünmesini sağlayarak sahip olabilirsin.

Stiletto tırnaklar:

Bu tırnaklar asla çekingenlere göre değil! Bu görünüme sadece uzun takma tırnaklarla kavuşabilirsin. Stilettoların nasıl boyunu daha uzun gösteriyorsa, takma tırnaklar da tırnaklarını daha uzun göstererek stiletto etkisi yaratırlar.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 83 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,561 saniyede oluşturuldu.