Seks = Mutluluk…

Seks = Mutluluk…

Son yıllarda yapılan araştırmalar ve anket sonuçlarına göre mutluluğun sırrı, “anı yaşamak” ve bol seks yapmaktan geçiyor.

Düşünen, hayal kuran veya ince irdeleyen insanlar daha stresli ve daha mutsuz. Seks=Mutluluk...Hayal kurmak güzeldir. Düşününce, daha zengin olmayı, daha güzel olmayı, daha güzel evlerde oturmayı ister, daha daha derken sınırsız olabilecek ve içinde bulunduğunuz şartların en tepesine doğru kurulur fanteziler. Ve hayal anı bittiğinde, belki de canınızı acıtmaması gerekenler veya bulunduğunuz koşullar size yetersiz gelebilir.

Sonuç; stres artışı, saldırgan davranışlar ve eşittir mutsuzluk.Seks=Mutluluk...

Kurduğunuz hayallere dikkat edin, genellikle maddiyat üzerinedir. Oysa ki maddiyatı oldurmak, maneviyatı artırmaktan somut olarak zordur. Hayal kurmaya devam etseniz, ama daha manevi özellikle de mutluluk hormonunu üst seviyeye çıkaran seks üzerine kursanız bu hayalleri… Bir düşünün. Kurulan hayallerin uygulaması da işin diğer bir mutluluk verici tarafı, hem de çift taraflı.

Harvard Üniversitesi’nden psikologlar, 2250 gönüllü deneğin günlük faaliyetlerini, duygu ve düşüncelerini kaydetmişler. Çalışma sonucunda insanların en çok sevişirken mutlu oldukları belirlenirken, hatıralarını anımsayan, geleceği fazla düşünen ya da gün içinde hayallere dalan kişilerin daha mutsuz olduklarını görmüşler.Seks=Mutluluk...

Sonuçta insanlar üç aktiviteyi yaparken daha mutlu oluyor; sevişmek, spor yapmak ve sohbet etmek.
Herhangi bir işi yaparken, aynı anda ya başka bir düşünüyor ya da hayal kurulabiliyor. Oysa sevişirken sadece an yaşayıp, o ana odaklanılıyor.

Harvard Üniversitesi uzmanları, hayatın nasıl daha güzel olabileceğini düşünmek yerine, anı yaşamanın ve bundan keyif almaya çalışmanın psikolojik açıdan daha yararlı olacağını belirtiyor.
Yaşadığınız dünya, şehir, çalıştığınız iş, aile durumu derken stresli ve mutsuz olmak, hayal kurmak ama sonuçta yine mutsuz olmak herkesin günlük rutini olabilir. Önemli olan bunu ortadan kaldırmak veya azaltmak için neler yapacaklarınızdır.Seks=Mutluluk...

Düzenli ve sık yapılan seks, mutluluğunuz için zevk ile yapılabilecek en güzel faaliyet aslında. Üstelik iyi bir seks hayatı, eşinizle veya partnerinizle ilişkinizin daha sağlam ve güzel olmasına katkıda bulunacaktır.

Aramızda kalsın, harcanan kalori de bu işin sizin için diğer güzel tarafı.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,987 saniyede oluşturuldu.