Seksi Gerçekler!

Seksi Gerçekler!

Seks konusunda kulaktan dolma bilgilerle yetinmeyin. Uzmanların araştırmaları bakın ne diyor…

İyi bir seks sadece cinsel arzuların bir sonucudur diye düşünüyorsanız, büyük bir yanılgı içindesiniz! Seksi Gerçekler!Çoğu kişinin “bir ihtiyaç” olarak tanımladığı seks, aslında tıpkı aşk gibi spontane gelişebilen bir durum. Tabii ki bu “durumu” güçlendiren faktörler de var!

1- Orgazm aşık yapar mı?

Orgazm sırasında, her iki cinsiyet tarafından salgılanan “oxytocin” hormonu (orgazma ulaşmada etkili olan bir hormon) ile aşık olmak hem kadın hem de erkek için yüksek ve etkili bir yoğunlaşma aracı olarak değerlendiriyor. Uzmanlar bu sebeple birine daha çok konsantre olmuş çiftlerin, kendilerini aşıkmış gibi hissettiklerini söylüyor.

2- Yalancının mumu nereye kadar yanar?Seksi Gerçekler!

Yapılan araştırmalar, her dört kadından birinin partnerini aldattığını ortaya koyuyor. Ancak bunların sadece yüzde 28’i yakalanıyor.

3-Aslında şartlar eşit!

Genellikle her erkek penis boyunun büyük olmasıyla övünür. Oysa kadın klitorisi de penis kadar büyük bir organ. Uzmanlar 10 yıl öncesine kadar bunu ölçemediklerini itiraf ediyor. Ancak artık biliniyor ki bu bölüm vajinaya kadar uzanıyor, oradan iki kola ayrılıyor ve vajinal dudaklara kadar geliyor. Bu da bir penis boyuna eş değer. Bu yüzden orgazm sırasında eşit şartlara sahip olduğunuzu unutmayın.

4-Biraz yardımın bir zararı yok!Seksi Gerçekler!

Kadınların mastürbasyon yaparak orgazma ulaşmaları, seks yaparak orgazma ulaşmalarından daha kolay olabilir. Normal bir kadının mastürbasyon yaparak orgazma ulaşması sadece dört ya da altı dakika içerisinde gerçekleşebiliyor.

5- Erkek iyi koku alır!

Finli bilim adamları bir araştırma yapmış; bir grup kadın ve erkeğe, kadınların adet dönemi öncesi ve sonrası giydiği tişörtler koklatılmış. Erkeklerin tercihi, yumurtlama döneminde giyilen tişörtler olurken kadınlar farkı anlamamış bile.

6- Erkekler doğum kontrol hapı kullansın mı?Seksi Gerçekler!

Araştırmalar, kadınların çoğunluğunun bu soruya “evet” dediğini gösteriyor. Batılı erkeklerin üçte ikisi bunu kabul etmeye hazırken, Doğulu erkekler buna razı değil! Erkekler için doğum kontrol hapı çalışmaları Edinburgh Üniversitesi’nde devam ediyor.

7- Kadınlar, eğitim arttıkça riski seviyor

İngiliz uzmanlar, üniversite mezunu olan kadınların, liseden terk kadınlara göre oranla oral seksi daha çok tercih ettiğinin, doktora mezunlarınınsa lisans mezunlarına göre bir gecelik ilişkiyi daha çok tercih ettiklerini tespit etti.

8- Erkekler için spor, sevişmek gibiSeksi Gerçekler!

Araştırmalara göre heyecanlı bir futbol maçı seyreden erkeğin testisleri çekilebilir veya sertleşebilir! Bu “seksüel anlamda heyecanlanmayla” aynı diyor uzmanlar.

9- Kadınlar da erekte olur!

İspanyol seksolog Dr. Cabello Santamario tarafından yapılan bir araştırma, bütün kadınların erekte olma yeteneğinin olduğunu fakat çok azının başarı olduğunu gösteriyor. Buna da vajinanın ön duvarındaki G noktasına borçlu olduklarını söylüyor ünlü seksolog.

10- Erkeklerin hassas noktaları

Erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi göğüs ve popoları”

Ve erkekler hakkındaki genel geçer gerçekler!

Erkekler hakkında 4 seksi gerçek. Seks uzmanı Tracey Cox, erkekler ve vücutları hakkındaki 4 söylentiye açıklık getirdi.

İşte şaşırtan gerçekler…

Kel erkekler sekste daha tutkulu ve iyidirler:

Doğru
Kel erkeklerin saçlarını kaybetmelerinin testeron hormonu ile ilişkili olduğunu biliyoruz. Tabii ki testeronlar erkeklerin seks yaşamının sağlıklı, daha tutkulu olmasını sağlayan en önemli unsurlar…

Atletik performans seks yapmayı olumsuz etkiler:

Yanlış.

Bu kanıyı destekleyecek hiçbir veri yok. Gerçekte, atletik performansa seks öncesi rahatlamaya yardımcı bile olabilir.

Büyük eller, büyük burun, büyük ayaklar = büyükcinsel organ:

Yanlış.
Vücudun büyük olması cinsel organının da büyük olduğunu göstermez. Bununla ilgili bilimsel bir veri yoktur.

Afrikalı ve Amerikalı erkeklerin cinsel organları daha büyüktür:

Doğru
Yapılan araştırmalarda Asyalı erkeklerin cinsel organlarının en küçük, bununla birlikte Afrikalı ve Amerikalı erkeklerin de en büyük cinsel organa sahip oldukları görülmüş.

Seksle ilgili birkaç bilgi…

* Bir erkek ortalama olarak yaklaşık 40 dakika ereksiyon halinde kalabilir. Ortalama bir kadının ise ortalama orgazm süresi 20 dakikadır.

* Bir erkek ortalama olarak 7 kez ereksiyon olabilir. Ne yazık ki bunun 5’i uykusunda olur.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,776 saniyede oluşturuldu.