Sevgi Dilinizi Öğrenin…

Sevgi Dilinizi Öğrenin…

İlişki deyince herkesin beklentisi aynı. Öncelikle sevilmeyi, önemsenmeyi isteriz. Değer görmek, ilgi, destek ihtiyacımız, ilişkiden beklentilerimizden sadece birkaçı. Kişiden kişiye önceliklerimiz Sevgi Dilinizi Öğrenin...fark etse de, hepsinin toplamında bize mutluluk verecek bir ilişkiye gereksinim duyarız. Saygı, güven, sadakat hepimiz için ilişkinin ihtiyaç duydukları.

Araştırmalar kadınların ve erkeklerin ilişkiden beklentilerinin benzer olduğunu fakat genel anlamda öncelik sıralarının farklı olduğunu belirtiyor. Örneğin, erkeklerin öncelik listesinde kadının kendisine güvendiğini hissettirmesi ve kendisini desteklemesi daha üst sıralarda olurken, kadın eşinin kendisine ayırması gereken zamanla ilgili beklentisini daha üst sıralara koyabiliyor. Ancak bu benzerlikler beraberinde kocaman bir soru işaretini de çağırıyor; kadın ve erkeğin bir ilişkiden beklentilerinin aynı olmasına rağmen, istedikleri nedir? Neden her ilişki mutlu mesut, huzur içinde gitmiyor? İki insan aynı evin içinde birbirini severken ve sevgi beklerken, neden sevilmediğini düşünüyor?

Onaylayıcı kelimelerSevgi Dilinizi Öğrenin...

Sevgiyi söze dökmek, eşinize iltifat etmek, beğendiğimiz yanlarını dile getirmek vs. “Seni seviyorum” veya “Seni özledim” gibi hisleri yansıtan cümleler veya olumlu bulunan davranışları takdir etmek, öncelikli sevgi dili onaylayıcı kelimeler olan kişiler için çok önemli.

Kaliteli zaman geçirmekSevgi Dilinizi Öğrenin...

Eşinize onunla zaman geçirmek istediğimizi hissettirmek, kaliteli sohbetler için vakit ayırmak, birlikte geçirilecek zamanlar için dikkat etmek ilişkiyi beslemesinin yanı sıra öncelikli sevgi dili kaliteli zaman geçirmek olan bireylere önemsendiğini ve değer gördüğünü gösterir.

Hediyeler, jestlerSevgi Dilinizi Öğrenin...

Özel günler birçok insan için önemli ve özellikle bu günlerde istekler artıyor. Özel günlerin yanı sıra zamansız verilen hediyeler, planlanan sürprizler ve jestlerle, eşinize aklımızda olduğunu ve onu mutlu etmek adına vakit ayırdığımızı hissettirebiliriz.

Hizmet eylemleriSevgi Dilinizi Öğrenin...

Partnerimizin üzerindeki yükü azaltmak veya hayatını kolaylaştırmak amacıyla, birtakım hizmet eylemleriyle onu önemsediğimizi, destek verdiğimizi göstermelisiniz. Yorucu bir günün ardından onun için hazırladığımız sıcak bir çayın veya onun yerine bulaşıkları yıkamayı önermenin değeri çok büyüktür.

Fiziksel temasSevgi Dilinizi Öğrenin...

Cinselliğin bir ilişkinin önemli bir parçası olduğu tartışılmaz. Kaliteli bir cinsel yaşamın yanı sıra duygusal dokunuşlar, sebepsiz kucaklaşmalar ve öpücükler, sevgiyi hissettirmenin en önemli yöntemlerindendir.Sevgi Dilinizi Öğrenin...

İlişkilerde uyumu yakalamak çok da zor değil. Yeter ki salt kendi penceremizden bakmaktan vazgeçelim. Eşinizin neye ihtiyacı olduğunu anlamak için, onun bize sevgisini nasıl gösterdiğini gözlemlemek yeterli. Sevdiğimiz insanı mutlu etmek için sevgimizi ifade etmenin yeni yollarını bulmak çok da zor olmasa gerek.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 5,047 saniyede oluşturuldu.