Sırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz…

Sırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz…

Sırtınızdaki yağlanmayı azaltacak ve daha güçlü sırt kaslarına sahip olmanızı sağlayacak 8 egzersiz

Genellikle vücudumuzun aynada hemen gördüğümüz kısmıyla ilgileniyoruz. Sırt bölgesi kadınların en son aklına gelen

Sırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...yer oluyor. Ama sırt yağlarını kendine dert edinen, sütyenden taşan yağlarını eritmeyi kafasına koymuş kadınlar da var. Sırt kaslarını güçlendirmek sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda duruşunuzu düzeltmek için de çok önemli. Yanlış duruş hem bir ortama girdiğinizde daha özgüvensiz görünmenize hem de sırtınızın daha kalın görünmesine neden oluyor. Her gün 10 dakika bile sırt kaslarınıza odaklanırsanız, kısa sürede sırtınızı geliştirebilirsiniz. Size hem evde hem de spor salonunda rahatlıkla yapılabileceğiniz 8 egzersiz önerimiz var.

BarfiksSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Sırt çeşitli kaslardan meydana geliyor, barfiks ise bunların hepsini aynı anda çalıştırmayı sağlayan tek egzersiz. Fakat biraz zor, o yüzden birçok insan özellikle de kadınlar barfikse yaklaşmıyor. Normal barfiks eller barı kavramış ve avuçlar dışarı dönük şekilde çekiliyor. Avuçlarınızın size dönük olduğu şekilde barfiks çekmek daha kolay, ama bu pozisyonda üst kol kaslarınızı biraz daha zorlayabiliriz.

Tek kolla ağırlık kaldırmaSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Dizlerinizden bir tanesini banka veya evdeyseniz ağırlığınızı kaldırabilecek bir sehpa veya koltuğa dayayın. Dayadığınız dizinizin olduğu taraftaki elinizle aynı yerden güç alırken, diğer kolunuzla dambılı kavrayın. Dirseğinizden güç alarak dambılı yukarı çekip, aşağı indirin. 12 kez hareketi tekrarladıktan sonra diğer kolunuza geçin.

Üst vücut egzersiziSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Her bir elinize 1.5-2 kg’lık dambılları alıp şınav pozisyonuna geçin. Bacaklarınız gergin, poponuz dışarıda sırayla bir kolunuzu kaldırıp indirin.

TYI egzersiziSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Yüzükoyun yere uzanın veya bir pilates topuna karnınızı yaslayarak denge kurun. Çenenizi biraz kaldırın. Önce kollarınızı T şeklinde yukarı kaldırın ve indirin. Sonra Y şeklinde kaldırın ve indirin. Sonra kollarınızı I şeklinde arkanıza uzatın ve indirin. Bu egzersizi, iki elinize hafif dambıllar alarak da yapabilirsiniz.

ŞınavSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Temel egzersiz hareketlerinden biri olan şınav iyi bir göğüs çalıştırıcısı, aynı zamanda sırt kaslarınız için oldukça etkili. Elleriniz omuz genişliğinde açık olacak biçimde standart şınav pozisyonu alın. Yavaşça kendinizi aşağı itin, 3 saniye bekledikten sonra yukarı kalkın.

İp atlamakSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

İp atlarken yalnızca omuzlarınızın çalıştığını hissetseniz de, aslında omuzlarınız sırt kaslarınıza bağlı olduğundan sırtınızı da çalıştırmış olursunuz. Ayrıca ip atlamak yağ yakmak için harika bir kardiyo yöntemi.

Kondisyon bisikletiSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Çoğu kişi bilmese de sırt kaslarınızı en iyi çalıştıran aletlerden biri bisiklet. 5 dakika ileriye 5 dakika geriye doğru pedal çevirmek daha güçlü sırt kaslarına sahip olmanıza yardımcı olur.

Kondisyon küreğiSırt yağlarından kurtulmak için 8 egzersiz...

Kondisyon küreğinin son zamanlarda popüler olmasının bir sebebi var: Gerçekten sırt kaslarını inanılmaz derecede çalıştırıyor. Bu da çok mantıklı çünkü kürek çekme hareketi direkt olarak sırt kaslarınızla alakalı. Spor salonundayken bunlardan biriyle mutlaka çalışın.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 112 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,725 saniyede oluşturuldu.