Sizin kaş modeliniz hangisi?

Sizin kaş modeliniz hangisi?

Kaşlar karakter analizlerinde en önemli görüntüyü temsil ederler. Peki, siz yüzünüze en uygun olan kaş modelinin hangisi olduğunu biliyor musunuz? İşte yüz tipinizle en fazla uygunluk gösteren kaş şekilleri…

1.) Kare yüz tipi;

Kare yüze sahip olan bayanların tercih etmesi gereken kaş şekli; zarif ve yuvarlak hatalara sahip olan kaş şeklidir. Sizin kaş modeliniz hangisi?Kare yüz şekli keskin ve güçlü hatlar bulunduğu için kaş şeklinde keskin açılardan kaçınmak son derece doğru olacaktır.
2.) Oval yüz tipi;

Oval yüz şekillerine sahip kadınlar ise kaş şekillerinde olabildiğince kuyruğu uzun olan ve mümkünse gözlerle aynı hizada bitmeyen kaş şekillerini tercih etmelidirler. Bu kaş şekli oval yüze sahip olan kadınlarda dengenin sağlanmasına olanak sağlamaktadır.
3.) Yuvarlak yüz tipi;

Bu yüz tipinde, yanaklar dolgundur, bu oldukça feminen bir görünüm verir ve kaş alındıkça daha genç görünmenizi sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken; yüzü daha da yuvarlaklaştırmadan, açılı bir kavis vererek denge sağlanmasıdır.
4.) Kalp yüz tipi;

Mümkün olduğunca kısa ve kalın kaşınız olmalıdır. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar, çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.
5.) Üçgen yüz tipi;

Bu tip yüze sahip bayanların kaşları; kısa ve düz olmalıdır. Uzun ve kavisli kaş modelleri bu yüz tipini, dar ve yüz boyunu kısa gösterir.
6.) Uzun yüz tipi;

Bu yüz tipinde dikkat edilmesi gereken, yüzün uzunlamasına mesafesini kıracak bir tutum izlenmesi gerektiğidir. Kavisli kaşlar yüzü daha uzun göstereceğinden, dolgun düze yakın doğal görünümlü kaşlar yüzü daha kısa, dengeli gösterecektir. Yüksek kavislerden kaçınılması, hem yüzü daha doğal gösterecek, hem de hatları doğru bir şekilde ön plana getirecektir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 136 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,685 saniyede oluşturuldu.