Tatile Gitmeden Önce Evde Yapılması Gerekenler…

Tatile Gitmeden Önce Evde Yapılması Gerekenler…

Tatile giderken tasarruf etmeniz için evde yapabileceklerinizi sizler için derledik. İşte tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler…

Tatile çıkacağınız zaman eviniz günlük olarak kullanılmaz ancak harcamalar, masraflar devam eder. Siz tatilde olsanız bile evde tüketimin olmasının temel sebebi enerji ve su harcamasıdır. Tatile Gitmeden Önce Evde Yapılması Gerekenler...“Nasıl olsa unutmam” dediğiniz kolay gibi görünen bazı şeyleri tatile çıktığınız anda yapmadığınızı fark edersiniz. İyisi mi siz önceden yapmanız gerekenlerle ilgili bir liste hazırlayın ve hepsinin yanında artı olmadan yola çıkmayın.

1. Termostat, kombi gibi sistemleriniz varsa onları kapamadan çıkmayın.

2. Muslukların hepsini kapattığınızdan emin olun. Çamaşır ve bulaşık makineniz de su sızdırabilir.

3. Buzdolabınızdaki besinleri önemseyin. Tatilde olduğunuz süre içerisinde, buzdolabınızda bozulabilecek yiyecek bırakmamalısınız. Bunun için, buzdolabında öncelikle son kullanma tarihi yakın olan yiyecekleri bitirecek şekilde menü planlayıp uygulayabilirsiniz. Ya da tüm bu detaylarla uğraşmadan, buzdolabınızda yer alan tatil modunu aktif hale getirerek tatilden döndüğünüzde yiyeceklerinizi aynı şekilde bulabilirsiniz. Üstelik tatil modunda kompresör sürekli devreye girmediği için enerjiden de tasarruf edersiniz.

4. Elektrikli aletleri fişten çıkardığınızdan emin olun.Tatile Gitmeden Önce Evde Yapılması Gerekenler...

Evde prize takılı olması gerekmeyen tüm cihazları ( televizyon, küçük ev aletleri vb.) fişten çekin. Hem oluşabilecek olası yangınları önlemiş olur hem de boş yere enerji tüketmemiş olursunuz.

5. Tüm kapı ve pencerelerin iyice kapandığından emin olun. Alarm sistemi kullanıyorsanız, uzun süreli bir yolculuğa çıkacaksanız firmayı da haberdar etmelisiniz. Tatilde size ulaşamayacakları bir yere gidiyorsanız da acil durumda aramaları gereken kişilerin kontak bilgilerini vermeyi unutmayın.Tatile Gitmeden Önce Evde Yapılması Gerekenler...

6. Eğer uzun süreli bir tatile çıkıyorsanız döndüğünüzde de rahat etmeniz için kanepe, koltuk, masa ve sandalyelerinizin üzerini tozlanmaması için örtebilirsiniz. Böylelikle döndüğünüzde tüm gün temizlik yapmak zorunda kalmazsınız.

7. Çiçeklerinizi susuz bırakmayın! Onlara bakması için kimseden yardım alamıyorsanız saksıların altlığını su ile doldurun. Ancak sıcak havalarda su çabuk buharlaşacağı için bunu kısa süreli tatillerde tercih etmelisiniz. 2-3 günden fazla süreli tatile çıkıyorsanız çiçeklerinizi teslim edecek birilerini bulmalısınız.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 111 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,703 saniyede oluşturuldu.