Tiroid hastaları nasıl kilo verebilir?

Tiroid hastaları nasıl kilo verebilir?

 

Tiroid hastaları, doğru beslenme yöntemleri ve bitkisel kürleri uyguladığında kilo verebilir. Yani, tiroid bozukluğunuz olsa bile zayıflayıp ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.  tiroid bozukluğunu giderici kür tarifi ve tiroide faydalı besinler..

Tiroid hastaları nasıl kilo verebilir?Tiroid hastalıklarında artışın en önemli sebeplerinden biri, dengesiz yaşam, strese maruz kalmak ve az hareket etmektir. Elbette, genetik faktörlerinde etkisi vardır ancak bilimsel veriler, yaşam tarzının daha belirleyici olduğunu göstermektedir. Bu sebeple, hem hastalığın olumsuz etkilerini azaltmak hem kilo vermek için beslenmenizde, tiroide iyi gelen besinleri yeterli miktarda tüketmelisiniz.

Selenyum içeren besinlerle kilo verinTiroid hastaları nasıl kilo verebilir?

Selenyum, tiroid nodüllerinin küçülmesine, bezlerin daha aktif çalışmasına yardım eder. Hormon değerlerini dengeler. Günlük beslenmenizde selenyum içeren besinleri yer verdiğinizde, sağlığınız kuvvetlenecektir. Peki, bunlar nelerdir?

Yumurta
Mantar
Esmer pirinç
Soğan
Sarımsak
Somon balığı
Hindi eti
Organik tavuk göğüs eti
Ay çekirdeği

Tiroid bozukluğunu giderici kür tarifiTiroid hastaları nasıl kilo verebilir?

Fitoterapi yani bitkilerle tedavi uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın, tiroid bozukluğunu giderici kür tarifini sizlere ulaştırıyoruz. Bu kürden fayda görmek için 3 ay boyunca düzenli olarak kullanmalısınız. Ay sonunda, hormon değerlerinizin fark edilir oranda iyileştiğini göreceksiniz.

Malzemeler,

100 ml çörek otu yağı
40 gram tere tohumu
Hazırlanışı,

Çörekotu yağı ve tere tohumunu cam bir kavanoza alıp karıştırın. Ağzını sıkıca kapatın. Kavanozu, karanlık ve serin bir ortamda (Örneğin, mutfak dolabında) 14 gün bekletin.

Bekleme süresi dolunca kürü kullanmaya başlayabilirsiniz. Günde 2 defa, sabah ve akşam olmak üzere yemeklerden önce bir tatlı kaşığı alın. Üzerine bir bardak su için.

Tiroid hastalarına kilo verme tavsiyeleriTiroid hastaları nasıl kilo verebilir?

Yorgunluktan kurtulmak ve kilo vermek için günde 14 bardak su için.
Her gün mutlaka haşlanmış yumurta yiyin çünkü tiroide iyi gelir ve kilo verdirir.
Her gün en az 15 dakika yürüyüş yapın: Evinizin içinde veya dışarıda veya koşu bandında ama mutlaka yürüyün.
Tiroide iyi gelen dereotu gibi bitkileri her öğünde yiyin.
Beyaz ekmek, hamur işi, şerbetli tatlı gibi tiroide ve diyete zararlı besinleri günden güne azaltıp hayatınızdan tamamen çıkarın.
Günde yarım kilo verdiren, tiroid nodüllerini iyileştiren zencefilli yoğurt kürünü yapın.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,637 saniyede oluşturuldu.