Türk erkekleri aldatıyor mu?

Türk erkekleri aldatıyor mu?

Türk erkeklerinin dörtte birinden fazlası ve Türk kadınlarının yüzde 11’i partnerlerine sadık değil…

Bir prezervatif markası, 36 ülkede 29 binden fazla kişi üzerinde yaptığı araştırmanın sonucunu kamuoyuyla paylaştı. Harris Interactive aracılığıyla cinsellik ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara dikkat çekmek amacıyla yapılan araştırma Türkiye’de 1004 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Araştırma sonucuna göre;
Türk erkekleri aldatıyor mu?Türk erkeklerinin dörtte birinden fazlası ve Türk kadınlarının yüzde 11’i partnerlerine sadık değil. Türkiye’de özellikle erkeklerde görülen çok eşlilik oranı, diğer ülkelere kıyasla da hayli yüksek.

Türk erkeklerinin yüzde 28’i çok eşli bir yaşam tarzı sürdüklerini belirtirken; bu oran Yunanistan’da yüzde 22, Hırvatistan’da yüzde 21, İtalya’da yüzde 18, İspanya’da ise yüzde 11 dolaylarında.
Türkiye’de kadın ve erkeklerin neredeyse yarısı (yüzde 46) AIDS virüsü hakkında bir bilgiye sahip değil. Türk kadın ve erkekleri, aynı zamanda partnerlerinin cinsel geçmişleri hakkında da bilgi sahibi değiller.

Ankete katılanların yüzde 30’u partnerlerinin cinsel yolla bulaşan herhangi bir hastalığa sahip olup olmadığını bilmediklerini söylüyor.Türk kadınlarının büyük çoğunluğu ise (yüzde 67) partnerlerinin hastalık taşımadığını düşündükleri için korunmayı tercih etmediklerini açıklıyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 147 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,596 saniyede oluşturuldu.