Vazgeçemediğimiz atıştırmalıklar kaç kalori?

Vazgeçemediğimiz atıştırmalıklar kaç kalori?

Yemekten hayli keyif aldığınız ve çekmecenizde en az bir tanesini mutlaka bulundurduğunuz klasik atıştırmalıklarınızı yerken kendinizi durduramadığınız oluyor mu? O halde içerdikleri kalori miktarlarını incelemeye hemen başlayın…                                                                                                                                                                                                                              Damak: Çikolatada bir klasik haline dönüşen Damak’ın 40 gramlık en küçük boy paketi tam 226 kilo kalori enerji, 3,7 gram protein, Vazgeçemediğimiz atıştırmalıklar kaç kalori?14,2 gram da yağ içeriyor. Bana sadece ‘bir parçası’ yeter diyorsanız alacağınız kalori sadece 45 kcal.
Yemekten hayli keyif aldığınız ve çekmecenizde en az bir tanesini mutlaka bulundurduğunuz klasik atıştırmalıklarınızı yerken kendinizi durduramadığınız oluyor mu? O halde içerdikleri kalori miktarlarını incelemeye hemen başlayın…

 Nutella:

Özellikle kahvaltılarımızın vazgeçilmezi haline dönüşen Nutella’nın 350 gramlık kavanozu toplam 1855 kcal içeriyor. Dolu dolu bir tatlı kaşığı Nutella yaklaşık 20 gram geliyor. Sadece bir kaşığında 106 kalori bulunuyor. Bunu bir dilim light ekmeğin üzerine sürüp yerseniz aldığınız toplam kalori 154 kcal. 100-200 kilo kalorilik bir ara öğün için kotanız doldu bile. Belki üzerine bir bardak su içebilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı Nutella’da bulunan diğer besin öğeleri ise yaklaşık olarak şöyle: 11 gram karbonhidrat, 1.30 gram protein, 6 gram yağ, 34 mg fosfor, 14 mg magnezyum.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Crunch:

Patlamış pirinçli sütlü çikolata barının bir paketi 172 kalori içeriyor. Paketin tamamını yerseniz 2,3 gr. protein, 9 gr. yağ, 20,4 gram da karbonhidrat almış oluyorsunuz.                                                                                                                                                                                                                         Browni:

Her bir vişne soslu minik browni 77 kalori değerinde. Eğer kendinizi tutamayıp 5 tane yerseniz alacağınız kalori miktarı 386! Ayrıca browni’lerin her biri 5.58 gram şeker içeriyor.                                                                                                                                                                                                                                      Çay Keyfi:

Bisküvi ve kurabiyeler çay saatinin vazgeçilmezleri. Eti’nin fındıklı kurabiyelerinden 8-9 adet yediğinizde aldığınız besin öğeleri şöyle: Enerji 240, kcal, şeker 11,5 gr, yağ 12,5 gr, trans yağ 0,057 mg, karbonhidrat 32 gr.                                                                                                                                                                                                                                         Doritos:

Baharatlı mısır cipsi paketinin (177 gram) yarısını tükettiğinizde aşağı yukarı 425 kalori alıyorsunuz. En iyisi küçük bir kâseye doldurup yemek… 25 gramlık bir porsiyon tükettiğinizde aldığınız kalori 124 kcal, sodyum ise 157,5 mg.                                                                                                                                                                                                                                         Çerezza:

Baharat çeşnili mısır çerezinden 25 gramlık bir porsiyon tükettiğinizde (küçük bir kâse dolusu) 129 kcal alıyorsunuz. Vücudunuza yüklediğiniz sodyum ise 208,3 mg.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Lay’s

Severek tükettiğimiz bu patates cipsinden, 73 gramlık küçük paketin tümünü yerseniz 380 kalori alıyorsunuz. Bu tip abur cuburlardan vazgeçemiyorsanız, en iyisi ne kadar yediğinizi bilmek açısından bir kâseye koyup yemek. Küçük bir kâse dolusu cips 129 kcal.                                                                                                                                                                                                                                               Crax:

Kıvrık krakerler 40 gramlık küçük paketlerde satılıyor. Tok tutan bu atıştırmalıkların tüm paketini yerseniz, alacağınız kalori miktarı 166,8 kcal. Ayrıca 31,8 gram karbonhidrat ve 452 mg sodyum alıyorsunuz.

40 gr. paketin yarısını tüketerek 100 kalorinin altında (yaklaşık 83,4 kcal) bir atıştırmalık hedefine ulaşabilirsiniz.                                                                                                                                                                                                                            Ay Çekirdeği:

Tadım’ın 88 gramlık paketinden alacağınız toplam kalori 348 kcal, toplam yağ miktarı ise 29,9 gram. Eğer bir avuç dolusu yerseniz (yaklaşık 20 gram) 80 kcal enerji, 6,8 gram yağ ve 7,4 gram da diyet lifi alıyorsunuz. Tabii paketin üzerinde belirtilmese de, hatırı sayılır bir oranda tuz da içeriyor.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 114 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 1,424 saniyede oluşturuldu.