Vücutta Biriken Ödemin Atılmasına Yardımcı Olan Besinler!

Vücutta Biriken Ödemin Atılmasına Yardımcı Olan Besinler!

Yaz aylarında daha da fazla artan ödem, vücut ağırlığında artış ve şişliklere yol açtığı için pek çok kişiyi rahatsız ediyor. Bu besinlerin zararlarını sizler için araştırdık…

Vücutta Biriken Ödemin Atılmasına Yardımcı Olan Besinler!

Potasyumdan zengin besinler, vücut sıvılarında sodyum ve potasyum dengesinin sağlanmasına yardım ederek ödeme karşı etkili oluyor. Yaz aylarında daha da fazla artan ödem, vücut ağırlığında artış ve şişliklere yol açtığı için pek çok kişiyi rahatsız ediyor.

SALATALIK

Salatalık sıcak havalarda ara öğünlerde tüketeceğiniz salatalık bu içerikleri sayesinde vücudun kaybettiği suyun yerine konmasında ve ödemin atılmasında önemli rol oynuyor.

YABAN MERSİNİ

Yüksek oranda vitamin içeren yaban mersini sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkıda bulunuyor ve bu sayede kabızlığı önlemeye yardımcı oluyor. Sindirimi hızlandırdığı için ödemin atılmasında da faydalı oluyor.

MAYDANOZ

Maydanoz özellikle çiğ tüketildiğinde besin içeriği en zengin olan sebzelerden biri. İçeriğinde bulanan bol lif ve C vitamini ödemin atılmasında çok etkili oluyor.

SÜT

Süt, yoğurt ve kefir içerdikleri zengin kalsiyum sayesinde vücut sıvılarında mineral dengesini sağlayarak ödemin oluşmasını önlüyor.

YULAF

Yapısında bulunan beta glukan sayesinde bağırsak hareketlerinin artmasına, dolaşımın ve sindirimin hızlanmasına, dolayısıyla vücuttan ödemin atılmasına yardım ediyor.

BİBERİYE

Herhangi bir sağlık sorunu yoksa biberiye, ısırgan otu, kiraz sapı ve funda yaprağı gibi bitkilerin çaylarından içmek de ödemin atılmasında faydalı olabiliyor.

SU

Günlük 2-2,5 litre su içmek ödem tutulmasını önlemek ve atımına yardımcı olmak için çok önemlidir.

Copyright © 2008 Orkidemce.Com Tasarım Mursel Aygun
  »    » 
Bu sayfa 84 adet veri tabanı sorgusu sonucunda 0,703 saniyede oluşturuldu.